Zpráva Vysoká 2014

Dobrý den,
zdravím Vás z Kolína. Jsem “skalní” čert C3 – Vysoká u Kutné Hory.
Moc bych Vám chtěla takto poděkovat za skvělou organizaci a starostlivost, kterou jste projevil, tak jako každým rokem.
Píši Vám však ještě z jiného důvodu. Při čtení prvních zpráv jsem nabyla dojmu, že NĚKDE se celá akce začíná zvrhávat do takového “českého pojetí”. Prostě – rozdělá se oheň a buřty jsou hned na klacku! Myslím, že při této příležitosti se jedná o naprosté nepochopení celé akce. Předáváme si přeci světelným telegrafem zprávu o své vzájemnosti. Tím myslím o tom, že jsme jakoby na jedné lodi. Lidé, zvířata, rostliny, prostě vše kolem nás. Uctíváme tímto aktem faunu a flóru a tím, že nad ohňovým SYMBOLEM opečeme maso, nepříjde mi to zrovna nejvhodnější uctění této chvíle. Nejsem vegetarián a nerada bych vypadala jako nějaký puritán, ale mám obavy, aby se z celé krásné, intimní akce nestala pouhá zábava. Mně, ale i mým známým při sledování záblesků na blízkých i vzdálených kopcích je skoro do breku, jak jsme dojatí touto chvílí. Nikdy jsem neplánovala na Vysoké pořádat nějaký “cirkus”. Za měsíc se na tomto místě odehrají čarodejnice s ohněm, alkoholem a pod.
Telegraf je JINÝ!!!
Ptám se Vás na Váš názor. Také bych Vám chtěla sdělit tento návrh.
Neměl by mít Telegraf nějaký svůj kodex? Tento list by obsahoval hlavní myšlenku akce a organizátoři by toto vždy všem účastníkům přečetli, připomněli proč se sešli a co všechno toto
znamená. Četlo by se to každý rok, kodex by se dával v podobě letáčků každému do ruky, aby si tyto nádherné myšlenky mohli kdykoliv doma připomenout.
Děkuji, že jste dočetl až sem. Zdravím Vás, přeji Vám pevné zdraví a těším se na Telegraf 2015

Naďa Žahourková, Kolín

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *