Po návratu z úspěšné akce napište své “první dojmy”. Jaké to bylo?

125 Comments on “První dojmy 2015”

 1. JIŽ TUTO STŘEDU 27. května uspořádáme setkání s Jiřím Svobodou

  na téma Keltský telegraf a co s tím souvisí. Současný Keltský telegraf v konfrontaci s historickými fakty z období Caesarova tažení proti keltským kmenům v Galii, analýza původu slova čert a jeho vztah ke keltskému světu.
  Jiří Svoboda diplomovaný matematik dlouhodobě se zabývající historií klimatu, dobrý znalec naší starší historie a místních názvů, autor několika publikací o kolísání klimatu v historii lidstva a o vlivu podnebí na vývoj společnosti.
  Pořádáme v Unijazzu, Jindřišská 5, Praha 1 (z Václavského nám. do Jindřišské a pasáží vlevo, II schodiště) začínají v 18. hodin. Vstup zdarma.

 2. J12 Starý Jičín – šla jsem se podívat letos poprvé, jak to probíhá. Pan kastelán to pojal jako akci vhodnou pro rodiny, takže si několik dětí (i dopsělých) mohlo opéct špekáčky (my žádné s sebou neměli, jelikož jsme netušili, táhli jsme víno a tymián a tak …). Docela foukalo, ale jinak relativně teplo (prý proti jiným ročníkům) a také nejvyšší účast – tak kolem 35 lidí menších i větších a pár psů k tomu. Viditelnost nic moc, ale signál z Vystrkova jsme viděli. Fotky zde: http://lucy.ghorland.net/akce/20150321keltskytelegrafStJ/

 3. Zdravím bratry a sestry keltské víry. U nás Na Skalce u Nymburka večer 21.3.2015 sice hodně foukalo, ale viditelnost byla slabá. Neviděli jsme žádné signály, ale zkusili jsme rituál. A bylo nám dobře. Tož za rok bratři a sestry!!!

 4. Zdravím čerty ze stanoviště D6 – Račina Týn nad Vltavou
  V daném čase vypáleno 6 ks kulových pum, účast 9 čertů + 1 pes, dohlednost pouze cca 7 km, čekali jsme, že uvidíme v dálce Kleť, ale nic….u ohně proveden očistný rituál, přivítáno jaro, těšíme se na příští rok!!

  čert Batůžek

 5. Trasa C8 Klínec
  Zúčastnili jsme se letos podruhé.U ohniště se sešlo nás 21 čertů a přidali se i další obyvatelé Klínce včetně řezníka Jardy, zástupců hasičů a dalších. Spojili se s námi i sousední čerti ze Zvole. Před sedmou večerní jsme zapálili oheň, letos byla vatra opravdu velká. Opékali jsme těsto na klacku a špekáčky a chystali odpal raket. Ochutnali jsme keltské elixíry, letos se zvlášť povedly.
  V 19.44 jsme odpálili náš signální ohňostroj, z našeho stanoviště to byla pěkná podívaná. Bohužel díky oblačnosti a mlze, která se s objevila a nad osvětlenými městy, zejména Prahou vznikl světelný smog, se nám nepodařilo pozorovat okolní stanoviště, tři nejbližší se bohužel letos nezúčastnila, ale pocit sounáležitosti máme, víme, že tam byli! Děkujeme za organizaci akce.

 6. Zdravím a posílám krátkou zprávu o Keltském telegrafu 2015 na Vrchách u Divišova.

  Na stanovišti se ve 20.00 h. sešlo 16 osob (z toho 6 dětí) a pes (z Divišova, Bystřice u Benešova a Novej Spišskej Vsi). Odpálena byla jedna zkušební světlice v 20.00 a ve stanovený čas 20.16 série tří dalších světlic. Dále série špejlových světlic, ruční římské svíce a několik prskavek. Setkání bylo neformální, doprovázeno společnou konzumací donesených pálených nápojů.

  Vál mírný západní vítr, obloha byla zatažená, vcelku teplo, ale Mars, Venuše ani Jupiter, nás skrz mraky neviděli.

  Viditelnost jen cca 5 km, dobře byl vizuálně zaznamenán signál ze stanoviště Podveky. Letos jsme Žandov, Blaník ani Bílý Kámen u Velkých Popovic.

  Děkuji všem, kteří v sobotní podvečer vážili pěší cestu na stanoviště na Vrchách, organizátorům KT 2015, vč. časopisu Regenerace za mediální podporu KT 2015. 

  Za rok opět na shledanou.

  Jan Urban
  vrchní čert z Vrchů u Divišova
  Čertova pec u Čenska

 7. Ahojte. Jsem nadšená nová čertice z Kozákova. Děkuju spolu s Janou Jirkovi a všem ostatním za milé přijetí. Už to, že jsme se sešli z různých koutů: Okoř, Ustí n/L, Jbc, Tanvald, Loužnice, Mnichovo Hr., místní, svědčí o zájmu pro věc.Zkusím nové stanoviště, Štěpánka na Hvězdě u Příchovic. Zdravím všechny a těším se na příště. Vera

 8. Krnov – Cvilín, stanoviště J 17.
  Letos to bylo úžasné, počasí nám přálo, bezvětří a nad nulou. Sešlo se nás něco přes 40 a různé věkové kategorie. Signál z Opavy jsme viděli a opavský kelt také ten náš.
  Úžasnou a magickou atmosféru nám udělala milá slečna Veronika hraním na flétnu a bubínek. Patří jí velké poděkování. Pod vedením paní Marcelky jsme udělali rituálek /za který jí také velice děkuji/ – poděkování za přežití zimy a přivítání jara s Matkou Zemi,spálili jsme obětiny, napsaná přáníčka a jejich splnění poslali nahoru ………. Potom nastalo opékaní buřtíku,popíjeni, povídání, hraní a rozešli jsme se v 10 hodin. Všichni se těšíme na příští TK.
  krnovský kelt-čertice Růža

 9. Studený vrch u Dobříše (D1)
  V 19.30hod. jsme začali stoupat na vrchol rozhledny, kde jsme na jeden z pilířů instalovali kompakt a připravili doutnák k odpálení. Dále jsme zkontrolovali výhledy do všech směrů a konstatovali jsme, že nádherné počasí minulých dní se již nekoná. Viditelnost je pouze po nejbližším okolí, obzor je pokryt oblačností, stejně jako nebe nad námi, neboť není vidět jediná hvězda. Vítr je mírný a teplota se pohybuje kolem 6°C.
  Blíží se 19.50hod.a tak vyhlížíme signál z trasy C tj.z vrchu Bacín u Vinařic. A již ho vidíme opakovaný dobře viditelný signál. Následuje Knihov u Zdic v 19.52hod. rovněž dobře viditelný. Ale to se již chystáme i my a přesně v 19.54hod. bez problémů zapalujeme a vysíláme signál stejně jako Hudlická skála, jejichž signál stačíme také zahlédnout. Ještě zahlédneme i signál ze Lhotky u Berouna. Zda se podařilo převzít náš signál na trase D na dalším stanovišti tj.na kopci Stříbrný u Milína nevíme. My jsme jejich signál neviděli. Velice pochybuji, že náš signál viděli na trase E (dle rozpisu od nás signál přejímají) tj.vrch Beran u Zaječova nebo Jívina u Komárova. V tomto směru je mezi námi vrch Písek a Plešivec a tyto kopce dokonale zastíní výhled směrem na západ. Pokud by např. na Plešivci příští rok chtěl někdo doplnit trasu, potom by se předání signálu na trasu E mohlo odehrát i viditelným signálem.
  Byli jsme rádi, že se nám podařilo, tentokrát bez větších problémů signál odeslat, neboť již při zapalování doutnáku jsme cítili jak na nás dopadají první kapky deště, takže krátce po 20hod. jsme stanoviště na Studeném vrchu opustili a na zpáteční cestě nás již doprovázel drobný déšť. Zdravíme všechny strážce-signalisty a těšíme se na Keltský telegraf 2016.

  Jasný signál všem přejí strážci ze Studeného vrchu.

  1. Ahoj, a díky za potvrzení, že Bacín byl viditelný! Letos jsme totiž pojali přímo spektaktulárně! Dvě sady rachejtlí, tzv. kompakty, plus jako zlatý hřeb moje oblíbená signální námořní světlice rudé barvy na padáčku…. My jsme Studený Vrch také po nás zahlédli. Jasný signál pro celý následující rok i Vám všem Keltům!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *