Keltský telegraf 2016 –  čerstvé zážitky z kopců !

Tento příspěvek má 98 komentářů

 1. Havíř Jiří

  Na Malém Chlumu – stanoviště I8 – jsme se sešli letos již po čtvrté. Přišlo víc jak 90 „vítačů“ jara. Jako signální světlo jsme použili el. výbojku 500W. Na obzoru byl silný opar, přesto doufáme, že naše světlo bylo dobře vidět z okolních stanovišť:
  – I 7 Podvrší Veselice
  – I 9 Burianova Rozhledna u Rudky a
  – I 10 Rozhledna Kozárov.
  Podařilo se nám rozšířit program. K vystoupení „vědmy“ jsme přidali i pěvecké vystoupení. Na závěr přednesl jeden z účastníků svou báseň na oslavu keltského telegrafu. I počasí bylo příznivé, protože nám fandil i sv. Josef.
  Jiří Havíř, Čert na Malém Chlumu

 2. Jarda

  oppidum Stradonice zve opět všechny čerty KT , kteří mají zájem se sejít a prodiskutovat své zážitky z telegrafu na zámek Nižbor 30.04.2016 kde bude probíhat svátek Beltain—oslava jara za účasti mnoha účinkujících,,hudby ,, tance , ,občerstvení a ukázky bitvy a řemesel—- zve bergcelt

 3. Jaroslav Bergman

  oppidum Stradonice předalo signál dalšího ročníku KT ..!!! Letos jsme se zaměřili na příchozí signály z Bacína a Knihova , ale nepovedlo se nám je zahlédnout… (možná to chce pyrotechniku a větším dosahem). S Hudlickou skálou jsme měli přímo výhled a přijali signál přes stanoviště Děd od Ivana naprosto v pořádku— červená světlice s výškou 300 m je super…. Pálíme současně s Krušnou horou a vidíme i předání signálu na Vysoký vrch u Unhoště….. PARÁDA….DĚKUJEME VŠEM A TĚŠÍME SE NA DALŠÍ ROČNÍK

 4. Myslivec

  Počasí bylo opravdu dokonalé. Viditelnost super, bezvětří. Z předchozích roků vyškoleni, kdy bylo nesnesitelně větrno, jsme ani nepomýšleli na oheň. Pro příště se musíme i na tohle připravit, bylo by to pěkné zpestření.

  Signál jsme viděli již ten úvodní, tedy Javořinu. Další signály byly dosti v zákrytu, tak nemohu přesně určit, který jsme zaregistrovali a který ne. Viděli jsme výrazné červené světlo asi Bánov, ohňostroj nad Brodem, samozřejmě Hradčovice, Napajedla i Buchlov. Dva ohňostroje u Zlína, ale nevíme kde.
  Oproti předchozím rokum jsem neidentifikovali Bojkovice, Brdo nám taky uniklo.

  Malou vysílačku jsem měli s sebou, kdyby byl nějaký čertošum v éteru, ale nějak jsem si nevzpomněl, jak že spustit scanování. Nicméně tohle asi s kelty mnoho společného nemá a o oprostění se od zbytečností už vůbec ne. Tak jsme alespoň tuhle věc využili k domlouvání se mezi rozhlednou a odpalištěm ohňostorje opodál.

  Chvíli před naším časem se k naší čertí famílii přidali nám neznámí čerti, tak nás bylo tuším okolo deseti.

  Díky organizátorům celé akce, díky za hojnou účast v našem okolí, bylo na co koukat. Těšíme se na rok

 5. Janina

  Opět po roce se nás na Malém Chlumu u Obory sešla (bez pár lidiček) celá stovka!!! Počasí jsme si vyprosili a tak nám svítil měsíc i hvězdy. Byla pohoda i dostatečná viditelnost, Vědma za nás za všechny provedla rituál Probuzení i Obětin, zpívalo se i zazněla poezie. Blikaly čertí rohy, znělo i bubnování. Kdo měl a chtěl, mohl si opéct svůj letošní první buřt. Krásná atmosféra, spříznění s krajinou i lidmi, kteří v tento magický večer přišli. Ať žije Keltský telegraf, již nyní se těšíme na ten příští.

 6. C33 Hořidla

  Potvrzujeme signály z
  C23 Říp; C24 Ředhošť; C25 Házmburk; C26 Košťálov; C27 Lipská hora; C28 Milešovka; C29 Kletečná; C30 Radobýl; C34 Sedlo a C35 Ronov; Bohužel předání z Varhošťě jsme neviděli. Odpálen compact gladiátor účast 11 osob; teplota kolem 0°; viditelnost slušná.
  Díky všem čertům na rozhledně i v telegrafu za super akci.

 7. …zajímalo by mě – jestli někdo opravdu byl na Velkém Kosíři – my jsme byli dva kilometry od tama (výhled přímo k rozhledně) a neviděli jsme nic – třeba dělali jenom oheň …….. rozhledna byla určitě zarýglovaná – jak už to tak chodí ( a kol hustý les…) ……… zdraví čert Utrhor.

  1. Jitka

   To by mě taky zajímalo! Ze Sv. Kopečka jsme zahlédli světýlko, ale jestli to bylo „ono“? Tam je asi jediná šance domluvit se s majitelem rozhledny … také zdravím:-) Jitka

   1. Utrhor

    … řekl bych, že to byl náš lampión – vypustili jsme čtyři a všechny letěly směr Velký Kosíř … nad Kosířem akorát svítila rozhledna … zdraví Utrhor

 8. Studený vrch (D1)

  Studený vrch u Dobříše. Na ochoz rozhledny jsme vystoupali ve dvou krátce po 19 hodině a po instalaci kompaktu na jednom z pilířů se k nám připojili další dva zájemci o přivítání jara. Společně jsme si tak určili a zkontrolovali výhledy z očekávaných směrů signalizace. Potěšilo nás, že viditelnost po okolí byla tentokrát výborná, neboť oblačnost, která po celý den zastínila slunce se nečekaně rozpustila a nad námi svítil měsíc s hvězdami a výrazným „Velkým vozem“. Matka Země nám s přicházejícím jarem tentokrát ukázala příjemnější tvář a my již netrpělivě očekávali signál z mystického Bacína.
  Je 19.58 a nad Bacínem se ukazuje nádherný gejzír světelného signálu (nejméně 5x za sebou), do toho vidíme ve 20.00 světelné záblesky nad Knihovem, ale to již odpalujeme ve 20.02 náš signál a ve stejný čas sledujeme i signál z Hudlické skály. Bohužel se nám nepodařilo spatřit signál z Pačisky u Sedlčan (D2) a z Křemenáče u Radnice (E1), kteří od nás měli signál přijmout (nemáme ani potvrzeno zda nás viděli oni??) Viděli jsme ale signál ve 20.04 z Dědu u Berouna a následně ve 20.06 ze Stradonic a Krušné hory. Ve stejný čas jsme zřejmě zahlédli i signál z Hodětína u Petrovic a pravděpodobně i několik dalších blíže neurčených signálů.
  Můžeme si tedy navzájem popřát úspěch při předávání světelného signálu a především i symbolickém přivítání jara. Společně pak poděkujme Matce Zemi, že nám to usnadnila.
  Jasný signál všem přeje strážce ze Studeného vrchu.
  Jaroslav Routa

 9. Franta Batůžek

  Zdravím všechny čerty a čertice z D6 – Račina, Týn nad Vltavou.
  Bohužel bylo trochu kouřmo, stejně bychom bohužel nikoho neviděli, ale užili jsme si přivítání jara dostatečně….všechny rituály provedeny, účast 11 lidí a jeden pes…

 10. Helena - Březnice u Zlína

  Zdravíme všechny čerty a čertice
  Moc jsme si to u ohně užili. Není nic lepšího než si zabubnovat u ohně pod hvězdami a přitom se potkat s bezva lidičkama…
  Posíláme odkaz na TV reportáž z našeho setkání.

  https://www.youtube.com/watch?v=wKkdOg1E62o

  Za všechny strážce nejvyššího kopce Březnice zdraví Helena

 11. K9 Praděd

  Ahoj z K9 Praděd
  Počasí na Pradědu luxusní, jarních -7°C, viditelnost vcelku dobrá, signál přijat z Krnov-Cvilín J13, a Králický Sněžník K11….asi????

  Původně jsme měli být jen dva čerti, ale během dne se nám ozvali další dva čerti od Bruntálu, kteří se k nám okolo 19 hodiny připojili. Tak velkou účast jsme ani nečekali 😀

  Krásná akce na zasněženém jarním kopci, kterou jsme si protáhli do nedělního odpoledne…

  Těšíme se na další ročník
  Čerti Radek a Eva

 12. kamis

  Ve Frymburku na Db5 signál přijalo a odeslalo 15 dospělích, 4 děti a 3 pejsci.Moc příjemný večer, děkujeme všem! Zase za rok.

 13. C34 - Sedlo, České Střehohoří

  Již potřetí akce splnila očekávání – příjemná procházka, čerstvý vítr na vrcholu kopce, opečené buřtíky (mňam), potvrzené signály z Hořidel a Ronova. Akce zakončená hospůdkou po cestě zpět. Není co dodat 🙂

 14. Denisa

  Stanoviště I2 – Brdo. Večer byl jako vždy kouzelný. Super atmosféra doplněná přicházejícím úplňkem. Oheň založili 4 skalní čerti a pes a před předáváním signálu se z lesa objevili i nově příchozí. Jako každý rok máme dilema,jestli koukat z rozhledny na předávání ostatních signálů a nebo zůstat pod rozhlednou s tím co odpaluje signál. A protože chceme být všichni spolu, tak jsme akorát viděli signál od Buchlova. Jaro jsme pořádně oslavili. Spálili Morenu i staré věci uvnitř nás a požádali o splnění věcí nových. Děkuji moc zúčastněným a i těm, kteří s námi symbolicky ve stejnou dobu zapálili svíčky (i v daleké Kanadě). Těšíme se na další ročník

 15. D11 Boubín

  Zdravíme čerty z Boubína. Dlouhá náročná procházka sněhem, kvůli tůře po Boubínu to děláme. Při západu slunce mráz. Příroda a počasí je stále náš pán. Vrchol byl ve vysílacím čase zahalen hustou mlhou. Nebylo vidět ani na jednu stranu, tak jsme dali cvičně jen jednu červenou světlici. Vařili jsme pod rozhlednou čaj a půl hodiny po vysílání mlha padla dolu, takže by bylo vidět. To nás mrzelo. Byli jsme čtyři dobrodruzi a byl to velký zážitek s matkou zemí. Už myslíme na příští jaro.
  Zdar Boubín kelt.

 16. Tomáš

  Už po čtvrté z Hvězdárny v Uherském Brodě, stanoviště A6. Počasí a dohlednost se s postupujícím večerem zlepšovalo, až na rychle k nule klesající teplotu. Ve stanovenou dobu zachyceny signály ze stanovišť A1 až A4. Nepovšimli jsme si jen signálu z A5 a doufáme, že naše signály byly dostatečně jasné i pro další stanoviště A7 a A8 za mírným kopcem. Škoda jen, že letos nebylo obsazeno dobře z více míst viditelné, stanoviště v Blatnici pod Sv. Antonínkem. V Uh. Brodě se zájemci o akci scházeli už před 18 hodinou. Připraveno bylo hledání „pravého“ Keltského čokoládového pokladu pro děti, promítání animovaných filmů o Keltech, pozorování Měsíce a Jupiteru dalekohledem. Od večera hořel i oheň s možností ohřát se a opéct si špekáčky. Celkem se večera zúčastnilo přes 40 čertů a čertic všeho věku.

 17. stanoviště KUNĚTICKÁ HORA

  Odhadem se zde sešlo cca 20 lidí, kteří tak nějak cosi očekávali. Hlavní čert se ukrýval v hradní věži a s ostatními na rondelu nijak nekomunikoval. Nicméně ve stanovený čas pyrotechnikou a světlometem vyslal signál jaru. Já jsem na rondelu hradu alespoň osvítil okolí červenou pochodní.

  Celkově se zde nic moc nekonalo a od přítomných znělo spíše zklamání, ovšem je třeba říct, že nikdo nic nesliboval. Nezbyde nic jiného než se chopit iniciativy a možná příští rok to bude jiné. Mě osobně se to líbilo, i když jsme (nejspíš kvůli světelnému smogu a mlžném oparu) z rondelu hradu ostatní kopce nezahlédli.

  Michael (PMR vix polabiny)

  1. Petr

   Nezlobte se na mě Michaeli, nic proti Vám, ale Keltský telegraf není žádná PR nebo PROMO akce, kde můžete očekávat, že se o vaší zábavu bude někdo starat. Stačí si pročíst historii a smysl celého Keltského telegrafu a možná to vše pochopíte. Jak píšete, zkuste se chopit iniciativy, obsadit kopec ( a že jich v Čechách a na Moravě je) a zkuste si něco takového zorganizovat včetně odpovědnosti za stanoviště vzhledem k CHKO, k hasičům a všem ostatním možným i nemožným institucím. Připadá mi, že každý se chce přijít jen bavit a očekává, že bude baven. A když se očekávání nenaplní, tak jediné na co se zmůže je to, že si stěžuje – viz příspěvek od paní Aleny.
   Je mi to líto, ale skoro vždy to krásné co je u zrodu nějaké myšlenky např. Keltského telegrafu se nakonec stane komerční akcí, ve které původní duch a myšlenka je pošlapávána.
   Mějte se krásně. A neberte si to moc osobně 🙂
   Petr

  2. Cb4 Blansko

   Předesílám, že s Petrem nelze jinak než souhlasit, o tom žádná. Na druhou stranu mi přijde poněkud nešťastné, když si to čert přihasí na kole na čas, jen aby se zalígroval ve věži a obstaral signál. Navíc mi Kuňka, byť symbol kraje a jediný kopec v okolí nepřijde jako ideální místo na Keltský telegraf. Běhat kolem hradu a stejně nic nevidět, protože světelný smog dvojměstské aglomerace je šílený. To je prostě o ničem. Já být z Pardubek, tak neváhám ani minutu a z fleku dělám čerta třeba na Lichnici. Těch pár kilometrů navíc stojí za to. Nebo jinde poblíž, těch možností je dost. Tak držím palce a příští rok pozitivnější zprávy od vás. Čert Mirda, zřícenina hradu Blansko.

 18. Simi Klíč

  ahoj všem čertům, na Klíčí se sešlo dohromady 9 čertů a čertic a 3 čerťata.. přes počáteční obavy při výstupu na stanoviště po zmrzlém terénu, jsme se „vyškrábali“ na vrchol s dostatečným předstihem 🙂 i přes mráz a dost silný vítr byla atmosféra naprosto úžasná. ve 20:38 vysílal signál čert ze skautské skály, který ale nebyl vidět, tak jsme si předání signálu potvrdili alespoň telefonicky. poté ve 20:40 jsme vyslali signál úspěšně my, i když to zpočátku vypadalo, že to až tak úspěšné nebude, technika malinko selhala 🙂 🙂 dále jsme potom zachytili signály ze Středního vrchu, Stříbrného vrchu, Zlatého vrchu, Sněžníku, Studence, Křížového vrchu (nebo Rudolfova kamene)-nešlo přesně určit a na závěr jsme se pokochali úžasnou hrou světel ze sousedící Jedlové 🙂 .. škoda, že strana směrem k Ještědu se v podstatě vůbec nerozsvítila, ale i tak to bylo úžasné a odnesli jsme si všichni krásný zážitek.. těšíme se zase příští rok..

 19. Václav Hodětín D3

  Zdravím Hodětín u Petrovic
  Na kopci jsme se sešli asi v počtu 25 Bylo na rozdíl od od jiných ročníků teploučko takže pohoda, groček,pivko a buřtíky…Viděli jsme signál od Studeného vrchu,ale od Pačiské ne. Svojí 4palcovou pumu jsme odpálily ve stanovený čas. Lasko ani Stráž jsme nezaznamenaly.Následně jsme viděly na jihu zřejmě Račinu ale nevíme zda to byli oni.Jako vždy to byl první jarní pěkný večer a všichni jsme odcházeli spokojeni.Děkujem hlavnímu čertovi Vlastovi a všem kdo se podílí na organizaci. Tak zas napřesrok…čert Václav

 20. Stanoviště – Pěnčín letiště – byli jsme tam jen s rodinou vypustili čtyři „lampióny štěsti“ – dva v přesně stanovený čas v 19:58 – všechny krásně letěly směr rozhledna Velký Kosíř – nevíme jestli je od tama zahlédli – žádný signál z Kosíře jsme neviděli – zaznamenali jsme signál ze Sv.KOpečku u OL. – ze směru Vyškov a spol. jsme také nezáhlédli nic – rituály budem provozovat až příští sobotu v rámci Vítání jara 2016 – Pěnčín …………..zdraví čert Utrhor

  1. Franta

   My jsme se zúčastnili poprvé na Starém Hradisku. Přesně v čas (19.56) byl spuštěn cca 5 minutový ohňostroj (že by jste nic neviděli?). Zřejmě od Pěnčína byl spatřen nějaký signál (asi ten lampionek) a za chvíli i kousek dál směrem od Kosíře (velký problém ve viditelnosti nám dělala zář z osvícení pily v Ptenském Dvorku). Svatý Kopeček byl bohužel v oparu – mlze, takže nic jsme nezahlédli. Díky pořadatelům že se postarali cca o 40 lidí (svařák a čaj). Rituály proběhly též bez problémů.

   1. Utrhor

    …asi jsme neměli dobrý výhled ku Starému Hradisku – asi tam byl ještě nějaký kopec u Přemyslovic ??? – ale jinak zdravíme a mějte se hezky – Utrhor….

    1. Franta

     …asi to chtělo něco výš – třeba ten lampionek nebo pořádnou světlici. Ohňostroj je nízký a ty „Přemky“ vadí (Pěnčín 350m – Přemky 430m a my 580m ale je všude ve výhledu ještě les. Pro příště….

 21. Robert

  Krušná hora hlásí příchozí rozpoznané signály z Babky, Píšťáku, velmi kvalitní signál z Bacína, po té z Knihova, Studeného vrchu, Hudlické skály , Dědu a odchozí signály ze Strádonic, Vysokého vrchu, Vinařické hory a Ždárského vrchu. Díky nově postavené rozhledně byla podstatně větší účast na keltském telegrafu, kolem 60 čertů. Moc děkujeme pořadatelům za skvělou akci a přejeme všem hezké jaro.

 22. Snowman D25

  Tak na Šibeničním vrchu u Českého Krumlova jsme ve stanovený čas viděli přes mlhu je jednu rachejtli na Kleti , potom vcelku dobře
  Velešín a luxusně Sosnovec… Kvíťák ani ostatní stanoviště na
  Kaplicku bohužel ne , jsou tam mezi zalesněné hřebeny…
  Těšíme se na příští rok ,snad bude lepší dohlednost !

  1. Prokop Bőhm

   Horní Sosnovec D24
   Ahoj, my byli ve složení čert +3 čertice. Opekly jsme buřty. Počasí celkem dobré. Teplo, bezvětří. Kazili to měsíc a ještě víc mlhový opar. Viděli jsme signál na Kleťi. Pak díky genitálně naplánované trase následovalo dvacet minut čekání. Signál z Velešína jsme viděli pěkně a též Šibeniční vrch u Krumlova. Zavzpomínali jsme na minulý rok, kdy jsme podle času viděli i Kraví Horu… Bylo štěstí, že telegraf nebyl o hodinu dřív, protože bysme neviděli nic a škoda, že nebyl o hodinu dýl, protože to se podmínky vylepšily. Tak snad zase příšťí rok.
   Čertům čest!

   1. Lukáš

    Ahoj tady Čert od kvíťáku u č.k. my jsme viděli taky jen Kleť a od vás signál vzhledem k zalesněnému terénu nebyl vidět. Na příští rok zkusíme mezi nás a Přídolí usadit ještě jedno stanoviště a zároveň připravit masivnější pyrotechniku s vyšším dostřelem. Čertům zdar.

 23. Marek(Hasel) - Stříbrný vrch Cc5

  Ahoj. Podobně jako loni se ocitám na kopci sám. Tentokrát volím Stříbrný vrch u Lísky/České Kamenice..a vyčkávám.

  Na Trase Cc spatřeno: 20:40 Klíč(bílé světlo/asi pyro), následuje 20:42 Střední vrch (zapalují oheň,který jako jediný v okolí plápolá ještě dlouho), ve stejný čas (jako loni – o 2 minuty dříve:-) ) posílá signál Zámecký vrch červenou světlicí, čas 20:44 tedy vzniká „díra“, dále přebírám já 20:46 a odpaluji po sobě světlici červenou, žlutou a pak ještě jednu červenou. V tu chvíli 20:48 již odpaluje pyro Zlatý vrch + také červenou světlici. 20:50 následují světlice ze Studence (červená,modro-bílá,červená), 20:52 odpaluje červenou světlici Lipnický vrch. Další kopce z naší trasy již vidět nejsou. Rány slyšet byly tak hádám z Křížového vrchu u Rynartic.
  Celkově musím uznat povedený ročník. Díky za spolupráci, hlavně sousedům z Lísky! No a za rok znovu

  1. Prokop Bőhm

   Horní Sosnovec D24

   Ahoj, my byli ve složení čert +3 čertice. Opekly jsme buřty. Počasí celkem dobré. Teplo, bezvětří. Kazili to měsíc a ještě víc mlhový opar. Viděli jsme signál na Kleťi. Pak díky genitálně naplánované trase následovalo dvacet minut čekání. Signál z Velešína jsme viděli pěkně a též Šibeniční vrch u Krumlova. Zavzpomínali jsme na minulý rok, kdy jsme podle času viděli i Kraví Horu… Bylo štěstí, že telegraf nebyl o hodinu dřív, protože bysme neviděli nic a škoda, že nebyl o hodinu dýl, protože to se podmínky vylepšily. Tak snad zase příšťí rok.

   Čertům čest!

 24. Bacín C15

  Počasí letošnímu ročníku KT přálo.
  Foukal jen mírný větřík, teplota byla příjemná. V podvečer se vyjasnilo a měsíc krásně svítil na krajinu Českého krasu.
  Na Bacíně (C15) se nás sešlo dvanáct. Oheň jsme z bezpečnostních důvodů rozdělali v přenosném ohništi a ukončili zimu spálením Morany.
  V 19:58 jsme rozsvítili červené signální světlice a vystřelili několik ohňostrojových střel.
  Viděli jsme signál ze zdického Knihova, ze Studeného vrchu, z hudlické skály, z berounského Dědu, ze Stradonic a z Krušné hory.
  Náš signál zaznamenali čerti z Krásné stráně u Karlíka.
  Děkujeme všem, kteří se KT zúčastnili a velké poděkování patří též organizátorům.
  Těšíme se na další ročník!
  Zdraví čerti z Bacína 🙂

 25. Heřman - Nová Roveň

  Zdravím z Rovně kde se nás sešlo kolem 23 nadšenců..signál jsme zaregistrovali na Chabičově,velmi slabě na Křížovém vrchu…Bradlo díky světelnému smogu nad Mohelnicí nešlo vidět…ovšem Zámeček byl viditelný skvěle …a poté Lázek.A dále snad i Praděd byl zahlédnut…
  Nálada byla radostná v doprovodu bubnů,koncovek,zvonců a chřestidel jsme odprovodili Moranu,kterou přichystali klucíí z dědine.
  „Víté Vesno mezi námi!!!“
  Děkujeme.

 26. Na místo dorazil standardní počet čertic a čertů v lehce pozměněné sestavě v počtu 7 statečných. Počasí i nálada perfektní, cca 4 st.C , dá se říci bezvětří, viditelnost optimální. Ženské funkce byly přiměřené k počtu strávníků, muži obstarávali věci technického charakteru. Fotodokumentaci zajistil jako vždy Martin a je umístěna na Rajčeti. Bystrozrací viděli i vzdálené světelné signály ( na příjmu z východu a jihovýchodu ), zpětnou vazbu bylo zřetelně vidět od jihozápadu A22 či A23 světelnými signály. Světlice na vzdálenost 20 až 30 km nebyl\y tak zřetelné. Čerti ze Lhotky D 153.

 27. I11 - Štěpán - Babí lom - JN89GH

  Na místo jsem dorazil sám asi v 17:30 h. Byl dost opar a slabá viditelnost. Po setmění na oparu silný světelný smog. Letos jsme viděli jasně jen I10 Kozárov a pak nějaký ohňostroj jižním směrem, hodně nízko, pravděpodobně s námi nesouvisející (přibližně kolem silnice R43 mezi Ivanovicemi a Řečkovicemi). Měl jsem problém se stroboskopem LED 3W, zřejmě nekvalitní akumulátory. Nakonec jsem vysílal na záložní stroborkop LED 1W. Zato radiových spojení velmi mnoho. Nejdelší Bratislava na PMR, pak Lopeník na PMR i amatérských pásmech. V éteru bylo velice živo. Celkově nás bylo asi 6.

 28. Jirka

  Na Javorech u Děčína v 7 lidech a mrazu. Ze stanoviště jsme však „jenom“ slyšeli ve 20:30 Varhošť, ale potom už i viděli Lesnou, Chlum (se svítící baterkou), rozjásané Blansko, přes nás světelný rachot na Sněžníku, hned na to Dolní Falbr, Chmelník, červenou světlici na Kvádrberku a podrav laserem 🙂 , dále vybuchl Sokolí vrch, nádherně se rozprsklo červené kolo nad Růžákem a ve finále buď Křížkový vrch, nebo Rudolfův kámen, ale to už nešlo přesně ve tmě určit, moc blízko sebe, ale myslím, že to taky bylo do červena. Víc jako Klíč, nebo Jedlová, které jsou ve dne viditelné, tak na to už světelnost nestačila, ale věřili jsme v ně a na Jedlovou čertovi Robinovi aspoň zavolali. Jinak viditelnost slušná a zima taky 🙂

  1. Jirka

   S tím Růžákem asi oprava, spíš to byla obec Růžová a Pastevecký vrch. Jen jsem odhadl směr, v té dálce už kopce jako takové vidět nejsou.

 29. Mirek Tůma

  Dobré poledne,
  Na Stráži u Březnice se s tmou sešlo okolo 30-ti účastníků, včetně několika muzikantů. Bylo příjemně, čas od času nám svítil měsíc. Signál z Lazska byl viditelný a posunuli jsme ho dál na čas.
  Hezké jaro.
  Míra

 30. Lenka

  Lesná hlásí splnění úkolu :). Potvrzujeme stanoviště Strážné u Verneřic, Chmelník,Javorský vrch ty jsme viděli krásně. Slyšely jsme odpalované čertova světýlka ze stanoviště rozhledna Chlum a Sokolí hnízdo. Krásný den všem čertům 🙂 L.

 31. Milan Buršík

  Ostromeč zdraví všechny čerty. Včerejší KT jsme měli polojasný měsíční svit, polojasno a celkem dobrou viditelnost oproti loňskému roku kdy viditelnost byla nulová. Z našeho stanoviště ve dne vidíme pouhým okem kostelík na Křížovém vrchu u Stoda. Čekali jsme na jejich signál. V loni jsme ho pro nízkou oblačnost neviděli. Tentokrát byly vidět dva světelné signály. Ve stanovený čas jsme vyslaly tři světlice. Čekali jsme zda uvidíme signály z Hůrky u Stříbra či Vlčí hory ale nezahlédli jsme je. Našim signálům předcházel obřad vítání jara s příslušnými obětinami. Pro zahřátí hořel oheň a svařáček s čajem a něčím na zub zpříjemnily čas čekání na signály. Zúčastnili jsme se po druhé a těšíme se na další ročník. Sešlo se 13 účastníků. Hezké dny přejí duridi z Ostromeče.

 32. Jana

  Stanoviště Chabičov také hlásí splněnění úkolu, viděli jsme zcela zřetelně červený signál ze Svatého kopečku (děkujeme), Stromovou louku jsme opět nezahlédli. I přes obstojnou viditelnost se nám nepodařilo zahlédnout stanoviště na Kosíři ale Roveň u Bouzova jsme viděli (také děkujeme). My jsme odpálili červenou a v zápětí bílou světlici. Jarní rituál jsme letost odflákli, snad nás nestihne žádná pohroma. Sláva pořadatelům a těšíme se za rok!

 33. A19-Ranč Moravský Krumlov

  Zdravíme všechny čerty 🙂 !
  Naše stanoviště krásně osvítil Měsíc.Bylo bezvětří,viditelnost dobrá,ale horizont se ztrácel v mlze.
  Signál z předchozích bodů jsme nezahlédli,stanoviště A20 -Hlinský kopec vyslalo viditelné záblesky!
  Počasí se vydařilo,těšíme se na příští Keltský telegraf.

 34. Olesja

  Hlásí se stanosviště L10 Dobrošov u Náchoda. Ohnostroj jsme odpálili v čas, narozdíl od signálu před námi který byl odpálen o deset minut dřív. Stanoviště po nás mělo naopak chvilku spoždění. Účast byla v celku velká cca 20 lidí. Sledovali jsme světla z dalších kopců, ale překážela nám hustá mlha. Podmínky nebyli moc dobré- na začátku lehké sněžení pak déšt a nakonec mlha. I přes to byli všichni moc spokojení a těšíme se na příští rok. Moc děkujeme pořadatelům za skvělou akci.

 35. Jitka

  Dobré ráno všem čertům, potvrzujeme kontakt s vrchy Chlum, Blansko, Javory, Sněžník, Dolní Faltr, Sokolí vrch, Kvádrberk. Viditelnost byla letos dobrá.
  Děkujeme za možnost, účastnit se této nádherné akce.
  Celkem nás byl šest dospělých čertů a dva čertíci.
  Příští rok na viděnou.

 36. Bohouš

  Dodatečný pozdrav z Věnce u Lčovic. Viditelnost byla dobrá, prostředí nádherné, sešlá skupina prfektní včetně se starostkou ze Lčovic a jejího četného doprovodu. Účast byla i přátel z Plzně a z Netolic, kteří přišli perfektně krojově a ve zbroji připraveni a jejich účastnice z Netolic po světelném signálu koncertovala na zobcovou flétmu. Perfektní. Rodák z Budilova.

 37. Matěj Kožíšek

  Zdravime čerty ze stanoviště Křížový vrch, počasí letos celkem vyšlo viditelnost obstojna nálada výborná. První signály jsme měli skryté za Studencem, ale přesto bylo na mracích cosi vidět potom už následovalo krásné červené signální světlo že Studence které následovalo stejné z Lipnického vrchu dále jsme viděli Ruzak, Pastevní vrch, asi Sokolak námořní světlici z Javoru, ale tu jen chvílemi v mlze a opravdu pořádný ohňostroj na Jedlové a stejně tak na Luži

 38. Jan Zlatý vrch

  Ahoj všem hlasi se stanoviste:Zlatý Vrch.Cc6,meli sme celkem dobrou vyditelnost zachitili sme-Klic,Stredny vch,Zamecky vrch,Stribrný vrch,Zlatý vrch,Sneznik,Studenec,Lipnicky vrch,Krizový vch,poradny ohnostroj na Jedlovej a koncilo to svetlici na Luzi….takze vydielnost celkem dobra a zážitky super,tak za rok snad obsadíme další kopce at to tu sviti jak na silvestra…:-)Čertom zdar

 39. Byl sem letos poprve a líbilo se čert v Orlové-Rychvaldu-Ztracená skvělý člověk, skvělá rodina a přátelé, pohodová atmosféra ilustrační foto na FB parádní akce díky všem

 40. JirkaChroust

  Poprvé na Pokloně-Střemošická stráň – Luže, všichni čerti super, moc děkujem, dcera Anička má letos první vánoce – neuvěřitelné nadšení.

  Ještě jednou děkujem Chroustici.

 41. Lukáš

  Ahoj tak letos poprvé ale určitě ne naposledy.Z Krumlova Českého. Takže akce proběhla dle plánu více méně jsme náš nově vytvořený bod kopec na kvítákem testovali. Kleť nezklamala a byla naprosto přesná a viditelná pak signál putoval směr ČB. a pak se k nám měl vracet od Velešína a Přídolí ale to už jsme vzhledem k fotografickým okolnostem nezaznamenali chtělo by to ještě 1. Nebo dva body na kopci které by nás propojili.My jsme ale byli spokojeni Tři starý Čerti a 4. Čertata si udělali krásný večer a upekli supr Špekáčky. Dík P+V že do toho šli se mnou příště si připravíme pořádně vysoký signál.

 42. AL

  Ahoj čertice a čerti,
  letošní počasí bylo opravdu luxusní, na rozhledně Králov u Brodečku Uherského se nás sešlo tentokrát 24. Viděli jsme Javořinu, Velký Lopeník, Troják, Bojkovice, Maršov, Uherský Brod, Vlčnov, Buchlov, Brdo a signály o kterých si myslíme že to mohly být Stražovice, Rovnina a Milonín. My jsme letos použili červenou signální raketu s padáčkem, a římské svíce – bazuky. Jaro jsme přivítali a všechny účastníky zdravíme- Ahoj všem čerticím a čertům – AL & spol. Králov, Brodeček Uherský

 43. Vitezslav Fiser

  Za tři čerty z Tomšova kopce posilám pozdrav a hlášeni o splnění účelu.

 44. Míra , Lazsko

  Zdravím, sešlo se nás asi 20, předcházely skotské soutěže, hod kládou, běh s kameny , a jiné disciplíny. perfektní odpoledne a večer.Po našem signálu následovala Stráž u Březnice, nádherné světlice !

 45. Jaroslav

  Zdravím z Opavy, počasí vyšlo, ale díky rannímu dešti dřevo navlhlo a hořelo pomalu. Na stanoviště přišlo 14 lidí a atmosféra byla úžasná. Letos jsem viděli nejen Cvilín, ale taky nově Praděd, tamní čert spustil opravdu ÚŽASNÝ ohňostroj. Už teď se těším na pátý ročník KT v Opavě. A kdo ví, příště přibude další stanoviště.

 46. Petr - Chlum u Kolína

  Krásné počasí v podstatě bezvětří. Výborná nálada. Sešlo se nás tam celkem 18. Dobrá viditelnost. Pochvala všem čertům kolem. Od Horních Jelčan přes Křečhoř, Menhiry a kótu 341.Dobrá akce. Poděkování hlavním organizátorům. Těšíme se na příští rok.

 47. C28 - Milešovka

  Milešovka letos v počtu 19 čertů + 3 pekelní čtyřnožci. Přátelské přivítání na Chatě Milešovka bylo velice milé a doufáme, že se chatě v „novém“ dobře povede. Signály potvrzujeme z Ředhoště, Hazmburku, Košťálova, Lipské hory, Kletečné, Radobýlu, Varhoště, Hořidla a asi Sedla nebo Ronova. Děkujeme všem našim čertům, všem čertům na sousedních bodech a samozřejmě organizátorům Keltského telegrafu.

 48. Růža

  Zdravím všechny lidičky, kteří se zúčastnili KT. Nás se v Krnově pod rozhlednou Cvilín /J13/sešlo určitě kolem 50 a bylo to velice příjemné. Letos jsme z Opavy /J12/ signál viděli omezeně. Moc nám svítil měsíc. Ovšem signál z Pradědu /K9/ byl excelentní.
  Po obřadu jsme ochutnávali medovinku,……opékali buřtíky a bezva se bavili.
  Tak příští rok zase naschle.
  Zdraví čertice Růža

 49. Alena

  Ještě k Bílému kameni, psali jsme v pátek prosbu na e-mail čerta styblova@pyroco.com o přesné určení místa, nikdo se neozval.

 50. Dagmar Sulovská

  Krásný večer všem ze stanoviště F16- Dolánky u Podbořan-Hradiště Rubín. Bylo to naprosto úžasný, dokonalý, krásný, viděli jsme několik okolních signálů a doufám, že i my jsme byli dobře vidět. Připravili jsme si ohňostroj, který byl ve výšce cca 30m. Už se těšíme na pokračování v příštím roce. Zdraví všem přeje čertice Dáša&spol.

 51. Jindra a Lada

  Zdraví Podveky kostel
  bylo nás méně nežli loni, ale pálili jsme co to šlo. Blaník nebyl vidět, Viklantice také ne, ale byla perfektní odezva po nás ze Žandova. Dále pro nás pokračovala oslava Pepíka 🙂
  Krásný večer všem.
  Jindra a Lada, Pepík a Jirka

 52. Cb4 Blansko

  Letos naprosto luxusní počasí a tudíž dokonalý zážitek. Navíc díky změně (rozdělení) trasy C u nás na severu prostě famózní záležitost. Sledovali jsme jak se k nám signál blíží z Varhoště přes Sedlo, Strážný vrch(slabě), Lesnou a Chlum a pokračuje přes nás(Blansko – pět kulových pum + dvě červené světlice) na Javory, Sněžník a myslím, že jsme viděli i Chmelník. Skvělá parta, oheň, buřty a upálením Morany jsme se rozloučili se zimou. Velký dík nejvyššímu Čertovi a hluboká poklona všem organizátorům. čert Mirda.

 53. Honza Masopust

  Košťálov, se nedá zhodnotit jinak než jako super vydařená akce s prima lidmi (cca 20) perfektní atmosferou, kterou podtrhlo nádherné počasí.

 54. Zdeněk

  Ahoj.Stráž u Březnice,pěkně zorganizované,parta kamarádů,hrálo se a zpívalo,signál z Lazska zachycen,odeslán do Týna nad Vltavou.Je to ale daleko chtělo by to mezi bod-stanoviště,někde v Píseckých Horách.Jinak čert Míra perfektní-

 55. Rozhledna Barborka

  Zdravim za B6 rozhlednu Barborku. Viditelnost na Boiiku B7 spatna :-(..ale Kunka B9 opet letos super, svetlo i ohnostroj bylo krasne videt. Snad bylo videt trochu i nas ohnostroj. Je skoda, ze nas neni v okoli vic na delsi retez… Copak neni kolem Pardubic nikdo s podobnym nadsenim?? 🙂

 56. Monča

  Posíláme pozdravy ze stanoviště Radošovice.
  Viditelnost byla sice špatná, ale my jsme se nenechali odradit. Netrpělivě jsme čekali na signál z Libína, bohužel se nám ho nepodařilo zahlédnout. Po nás jsme zahlédli signál z Kletě (ale jen někteří, takže nemůžeme říci, že to byla opravdu Kleť). Bohužel počasí nám opět nepřálo a mlha nám zatemnila výhled. I tak se nás sešlo kolem 60 plus dva psi. Upekli jsem si buřty, dali výbornou polévku, provedli rituál vítání jara a loučení se zimou a užili si parádní večer. Těšíme se na příští rok. Čerti z Radošovic a Tupe

 57. Lu z Křečhoře

  Zdravím z Křečhoře u Kolína
  Letos se zadařilo.Počasí, viditelnost a návštěva z Velimi, vše bezva. Připojili se k nám radioamatéři, kteří mají stejně jako my, čerti, vyhlídnuté místo k navazování spojení na kopci nad Křečhoří. Zaslechla jsem z jejich vysílačky pozdravení pro účastníky Keltského telegrafu od radioamatérů s kterými byli ve spojení. Světelné signály byly vidět skvěle. Zřejmě Podveky, Žandov, zcela jistě Chlum, Oškobrh, Kóta u KH, Menhiry. Všem přeju spokojené dny a dobrou náladu až do příštího setkání na kopcích

 58. TOMÁŠ

  Od 19h jsme jistili kótu B9 Kunětická hora, kde signál končil. Jelikož jsem na něčem takovém byl prvně, nevěděl jsem co čekat a tak se šlo na hrad. Hrad zamčený, nikde ani stopa po dalších lidech, čertovi, nebo nějaké přípravě na předpokládaný ohnivý signál… Šlo se dolu zpět k autu, když u nástěnky s rozpisem akcí na letošní rok stál pán, kterého jsem oslovil zda mu keltský telegraf něco říká. No hurá po hodině jsme tu byli už dva. následně dorazilo na parkoviště několik aut, ale nikdo o ničem nevěděl až na jednu rodinku. Nikdo ale stále nevěděl žádné podrobnosti… Radiovými vlnami při rozhovoru s místními na PMR7 se mi ozval Vix Polabiny, že jede na kole a jedou na kuňku na telegraf. Záhy se oběvil Aleš Proseč, který věděl pár informací, a to, že je to kompletně v čertově režii a že čert v daný čas odpálí malý ohňostroj a Halogenovou lampou bude vysílat signál přímo z hradu. Takže hurá, akce keltský telegraf je v naprostém utajení a tedy není možni nijak identifikovat že jsme na správném místě , kde s ebude něco dít. No dobrá, stálo se na nádvoří a vyhlíželo se za příchodu dalších lidí očekávaných signálů… Opravdu tomu tak bylo, a jakmile padla ta správná minuta, vystřelil ohňostroj a čert nahoře v okně hradu rozvítil velice silný halogen a asi minutu dával světelné signály z okna mířeného na pardubice. Následně Vix Polabiny zažehnul světlice červené barvy aby se v signálu pokračovalo i mezi náma čumilama. Já svítil vysokosvítivou LED čelovkou a při tom všem byl online na PMR7 z důvodu zahlcení ostatních kanálů dětskými chůvičkami. Spatřil jsem jediné světelné signály a to B7 rozhledny Boiky. Viditelnost byla obstojná, vítr mírný ale světla měst, dohlednosti moc nepomáhala… No Zřejmě se příště zůčastním jako čert, a pokusím se nějakou kótu trochu připravit pro lidi s veškerými informacemi aby to nebyla jen akce sólisty…. Co se týká informací kterých je tu zatraceně málo, jsem tedy již pochopil, že keltský telegraf, není nic ve smyslu telegrafu a jakési štafety – jak mi slovo telegraf napovídá že bych si měl signál najít třeba podle kompasu a dalekohledu a následně až uvidim signál pro mne, rozsvítit signál svůj a předat ho další kótě, ale jen rozsvícení signálu v předem určený čas….

   1. TOMÁŠ

    to nás bylo víc co to nepochopilo a nic se o tom nikde nedočetlo… asi 5 lidí kteří věděli proč tam jsou (víme že tu je keltský telegraf ale víc nevíme) a zbytek náhodných co se šli jen podívat na kuňku jako každou jinou sobotu. Škoda že nebyl alespoň papír na bráně oč jde a co je v úmyslu. Nepotkat zavčasu dalšího člověka co neví oč jde, ale jede se tam na to podívat, byl jsem už dávno doma s nepořízenou.

    1. Miroslav

     Nevadí, žádný učený z nebe nespadl a každý se k tomu svému musí nějak probojovat. A ty nelepší věci, co člověk zažije jsou nakonec většinou dílem náhody. Čti, přemýšlej a pochopíš. Informací je tu mraky! Čert Mirda, Cb4 Blansko.

    2. Mirek

     Ahoj z Kuňky, do Keltského telegrafu se zapojujeme třetím rokem. Považujeme ji za komorní „akci“, prostě se nás na hradě sejde pár dobrých kamarádů, pozdravíme světelným signálem čerty v okolí, pozdravíme Matku Zemi, těšíme se s přicházejícího jara a z pospolitosti. Světelné signály vysíláme z hradního nádvoří (ohňostroj, který upoutá pozornost ke Kuňce) a z druhého patra hradního paláce (silný halogen, který je vidět opravdu už z dálky). Vzhledem k tomu, že se jedná o hrad, nemůžeme do objektu vpustit nikoho jiného. Důvodů je víc – především bezpečnostní a ochranný (ochrana sbírek). To myslím asi každý pochopí. Nikterak nebráníme veřejnosti, aby dorazila na rondel pod věží (např.) a dění sledovala či si Keltský telegraf užila po svém. Na webu jsou kontakty, není problém se kdykoli otázat, co a jak kde probíhá. Nicméně toto opravdu není naší prioritou. Jen bych chtěl připomenout, že se vše odehrává ve velmi citlivé lokalitě (Natura 2000, ochranné pásmo národní kulturní památky), že tu platí návštěvní řád areálu, a tudíž je tu zapovězeno rozdělávání ohňů, stanování atd. atp. I to je jeden z důvodů, proč nestojíme o nějakou masovou účast – ostatně to podle našeho názoru není ani smyslem telegrafu.

 59. Pavla

  Ahoj. Dnes jsme se odpoledne v rádiu dověděli, že u nás existuje takováto akce. Nelenili jsme a vyjeli na nejbližší vyhlídku do Krušných hor (na stanoviště už bychom to nestihli). Čekali jsme a vyhlíželi a neznaje situace už jsme si začínali myslet, že jsme to asi propásli. Pak najednou v dálce problesklo světýlko (asi Kletečná), následovala Milešovka a Bouřňák nebo Pramenáč. Byl to úžasný zážitek. Příští rok se chceme určitě znovu zúčastnit a snad už na nějakém tom stanovišti. Děkujeme organizátorům za opravdu nevšední zážitek a krásný večer.

 60. Jadwiga

  První dojem? Na Kraví hoře (D22) špatná viditelnost, dobrá parta, bezva zážitek. Za rok zas!

 61. ROMAN

  ZDRAVÍM,STANOVIŠTĚ-RUBÍN U PODBOŘAN NV=379M.LETOS JSEM BYL POPRVÉ NA TÉTO AKCI,ZAJÍMAVÝ ZÁŽITEK A NA PŘÍŠTÍ ROK BYCH VYRAZIL MNOHEM DŘÍVE TEDY JEŠTĚ ZA SVĚTLA ABY SE AKCE TROŠKU PROTÁHLA+SPESTŘIT O NĚCO ZAJÍMAVÉHO PROGRAM.UŽ PÁR NÁPADŮ V HLAVĚ MÁM HLAVNĚ JE DO PŘÍŠTÍHO ROKU REALIZOVAT.POKUD BUDETE MÍT ZÁJEM TAK SE MI OZVĚTE NA MŮJ Email.S POZDRAVEM ROMAN Z KAŠTIC.

  1. Dagmar Sulovská

   Jsme rádi že jste o zajímavý zážitek bohatší, příštím rokem se můžeme domluvit a pokud budete chtít se podílet na nějaké programu, bude to fajn. Nicméně bych ráda byla „v obraze“ určitě se můžetee ozvat na číslo, které již máte uložené v mobilu. Mějte krásné a inspirativní dny. Zdraví čertice z Rubínu 😉

 62. Alena

  Bílý kámen, kde bylo stanoviště ? Je to velké zklamání, hledání stanoviště nebo nezájem čerta o příchozí vloni na Mandavě. Je třeba upřesnit místo a čert by měl umět zaujmout účastníky. Zlatá Bára na Závisti.

 63. Cb7 Dolní Falter Děčín

  Ahoj, hlásíme perfektní viditelnost, na kopci 10 čertů, rozdělali jsme malý oheň, opekli buřtíky, popili trocha vína, povyprávěli a čekali na vysílání. Viděli jsme nádherně signály z těchto stanovišť: Cb3 Rozhledna Chlum – ohňostroj, Cb5 Javorský vrch – oheň + světlice, Cb6 Děčínský Sněžník – ohňostroj, pak jsme vysílali my – světlice a následoval nás Cb8 Chmelník – dvě červené světlice. Děkujeme organizátorům a všem okolo nás, kteří s námi vysílali a těšíme se 8. ročník Keltského telegrafu.

 64. duna

  Pozdrav ze stanoviště Cb9 Kvádrberk! Přijali jsme signál z Chmelníku a dalších stanovišť (Chlum, Blansko, Děčínský Sněžník, Dolní Falter[nejlepší signál]) viditelnost velmi dobrá, nálada taktéž. Nejmladší člen 4roky, nejstarší 68. Škoda jen, že první světlice nemířila vzhůru, ale na krtky:-) Díky organizátorům za opět skvělou akci.

 65. Jitka

  Bílý Kámen a start keltského telegrafu: odpálení dle timingu, ale i po opakování jsme další signál z telegrafu neviděli a to bylo bezva počasí. Snad příště a díky zdejšímu čertovi – vyprávění o keltech, románech, knihách mrtvých a mnohem dalším bylo velmi velmi zajímavé!

 66. Lysina u Javorné - Bohdan

  F6 Lysina u Javorné, 20:18
  Sešli jsme se letos v báječném počtu cca 20 čertů a čerťat, počasí slušné, zásoba dřeva nám tu zbyla od loňska, takže až potud vše OK. Signál z Vladaře ani ze Zbraslavského vrchu ovšem dle očekávání vidět nebyl, hodilo by se mezistanoviště, a už jsme ho i tak trochu předjednali. Bohužel jsme neviděli ani signál Ležnického kopce po nás. Zaznamenali jsme dva odrazy záblesků ze směru Krudum, trochu se zpožděním, taky asi s minutovým zpožděním ohňostroj ze směru Roh. Aspoň signál Andělské hory byl vidět báječně. Zdravíme ostatní čerty a dobrou noc zas napřesrok!
  Bohdan.

 67. Martin

  Nahodou jsem dneska narazil na odkaz ohledne vecera a jelikoz mame hrad za humny vydali jsme tam. Na vrchol jsme dorazili cca 19.30 privitani certem z Hazmburku.Po ohrati u ohynku jsme se vydali na vez.Netrpelive jsme ocekavali nas cas a pritom pozorovali nas „fahrplan“ ktery se trosku lisil od toho co je na netu.Cas nam kratilo hledani dalsich vrchu,ohnu… Nejvzdalenejsim mistem byl Vysoky vrch u Unhoste, nasledovan cervenou Milesovkou, ohnostrojem nad Kletecnou a Radobylem. Milesovku ne . Diky za pekny tip na vecerni vyslap a nevsedni zazitek.

 68. Jitka

  Ahojte, Olomouc – Svatý Kopeček hlásí splnění úkolu 🙂 Vzhledem k tomu, že se scházíme pod bazilikou, nemůžeme si dovolit velký ohňostroj, tak snad nás bylo vidět… Kosíř máme hodně podsvícený Olomoucí, něco jsme zahlédli, ale jestli to bylo kolegové, nevíme. Zprava jsme viděli zřejmě Chabičov a ještě další neidentifikovatelná místa. Sešlo se nás opravdu jen pár, ale nevadí, za rok zas! Děkujeme organizátorům, je to krásná akce 🙂

 69. Krtek

  Rozhledna u Vyžlovky byla obklíčena cca 20 lidmi, ale krom toho se zde nedělo vůbec nic. Škoda, těšili jsme se s dětmi na pěkný zážitek.

 70. Adam

  Zdravím, my jsme byli na Kání hoře u Třebíče. Očekávání jsme měli trošku jiná. Byli jsme na místě nejdříve asi o dvě hodiny dříve, abychom místo trochu prozkoumali. Nikde nebylo vidět nic, co by vypadalo jako přichystaná vatra. Místní obyvatel nás informoval o místě, kde by se měla akce konat. Na místo jsme opět přijeli asi půl hodiny před tím, než měla být zapálená vatra, či vypuštěná světlice. Nikde jsme nikoho neviděli, bloudili jsme po poli… Ve 20:14, kdy se teda mělo začít něco dít, se nedělo nic a asi s pětiminutovým zpožděním byly z úplně opačné strany louky za lesem vypáleny tři rachejtle a to bylo vše. Nevím jaká byla tedy ve skutečnosti na místě účast, ale opravdu jsem měl úplně jiná očekávání. Okolní stanoviště jsme také neviděli.

 71. Alena

  Kelniky letos jenom pozorovaly v počtu tři ženské a pes. Probleskoval oheň z Javořiny. Pár postupných signálů jsme viděly. Ale obblohu hodně osvětloval Měsíc, takže to pozorovani hodně ztížilo. Letos poprvé co jsme vůbec nezahlédly signály v Chřibech a ani Rovninu

 72. Lumír

  Tak jsme byli na Sokoláku a nějak se tam nic nedělo, tak nevím

  1. Marťa

   Tak mám pocit, že se to všude kolem vyvedlo, jen ten náš výběr nebyl šťastný. Snad se sejdeme příští rok někde, kde se něco bude dít :). Každopádně za nás také velké zklamání.

 73. Jaroslav Palan

  Hlásí se stanoviště C16 Knihov u Zdic.
  Kompakt v pohodě odpálen. Přijali jsme signál z Bacína, Krušné hory, Hudlic, Stradonic a Dědu.
  Skvělá akce. Dík všem organizátorům za výbornou přípravu. Zdraví čert Jara.

  1. Bacín C15

   Děkujeme čertům z Knihova za potvrzení viditelnosti našeho signálu!

 74. josef

  tož zdraviiiim KT-tak letos jsem byl na parkovišti pod Babim lomem u Strážovic- nebe čisté viditelnost velmi dobraaa-Náklo zase supr vatra-Paval u Čajče taktéž,asi nás tam bylo přes 20.

Napsat komentář