Vrátili jste se z kopce? Napište sem krátkou zprávu o tom, jaké to bylo.

149 Comments on “První dojmy 2014”

 1. Lhotka u Berouna hlásí skvělé počasí. Účast oproti loňsku menší pouze 3 osoby, avšak na náladě a prožitku nám to neubralo. Rovněž se oproti loňsku změnil příjem signálu namísto z Bacínu jsme přijímali ze Stradonic, kam bohužel není z našeho kopce přímá viditelnost kvůli vzrostlému lesu. Nicméně jsme sledovali průběh signálu již od Hvíždince a Černolických skal. Nejpůsobivější signál byl viditelný z Bacínu. Ruční nouzová světlice, která dlouze zářila nad obzorem. Doporučuji všem čertům na příští ročník zakoupit. Špatně se shání a výrobce je z Bojkovic : http://www.zeveta.cz/index.php?url=cs/katalog/rucni-nouzova-raketa-s-cervenym-svetlem . Ve stanovený čas jsme předali signál na Vysoký vrch u Unhoště, odkud jsme následně pozorovali dobře viditelný záblesk. Na příští rok jdu rozhodně do signální světlice. Přeji všem dobré světlo, čert z Lhotky u Berouna Ivan Zetek.

 2. Vysoký vrch u Kladna.

  Po té co jsem obdržel zprávu od správce CHKO, kde mi sděluje, že nepovoluje oheň na tomto kopci, se mi začali hromadně odhlašovat zájemci. Právě z toho důvodu, že bez ohně to není ono.
  Nicméně, jsme společně s Michalem Stržanovským připravili světlici, tu největší kterou jsme mohli koupit a vyrazili vybaveni kovovou rourou pro odpal na Vysoký vrch.
  Náš čas měl přijít ve 20:10. Asi hodinu a půl před tím jsme vyrazili čtyři chlapi od aut směrem vzhůru. Už byla tma a popravdě, jsme zde ani nikoho nečekali. Vysoký vrch má pro kladeňáky svoji důležitost, je to mystické místo s dobrým rozhledem. Nahoře je mohyla a na ní fotografie Jana Palacha. Ale taky řada pomníčků za zemřelé trempy.
  Už cestou nahoru se k nám přidaly tři ženy s malým chlapcem. Nakonec nás tu bylo snad k třiceti. Udělalo se hezky, bylo teplo, vítr nefoukal.
  Ve 20:09 jsme viděli světlici od Berounských Loděnic. A to už byla naše chvíle. Naše světlice vyrazila jako tygr za ohromného svistu vzhůru kde se rozpráskla na kusy a osvítila celý kopec. Záhy byla patrná světlice nad Vinařickou horou za Kladnem a ještě další v dáli.
  Děti nadšeně pokřikovali. Všem se to líbilo a bylo to ohodnoceno jako úžasný smyslový nesmyl. Ono být v noci na kopci s lidmi, které neznáte, ani na ně nevidíte a máte stejný zájem, je prostě pěkné.
  Po cestě dolů, mi zavolal minulý čert tohoto kopce Tomáš Mazourek. Volal z Kanady, kde právě je. Podal jsem mu hlášení, že proběhlo vše v pořádku, i když bez ohně. Jeho zájem nás dojal. Příští rok bude Tomáš doufám zase zpět, zde čertem na tomto krásném místě.
  Na závěr: šest kopců v CHKO Křivoklát dostalo letos zákaz ohňů. Je potřeba respektovat tyto rozhodnutí, jednat se správci slušně a případně příští rok požádat včas o vyjímku, která je podle jejich slov možná.
  Aby to bylo, jak tu někdo píše: milý, lidský a krásný.Keltský telegraf je zpráva. Že tu jsme, že tu jsme doma a že jsme v pořádku 🙂

 3. Bylo to milý, lidský, krásný… Viděli jsme toho hodně (Honza Maroušek to bude vědět přesně), doufám, že příští rok to spojíme s Vítáním jara. Pro mně je to pohlazení po duši!

 4. Chtěla bych poděkovat za celou naší báječnou skupinu 23 lidiček a dvou psů, všem organizátorům téhle skvělé akce, které jsme se mohli účastnit na Bradle a přijmout signál z Křížového Vrchu U obce Ruda, který byl krásně vidět a odeslat dál na Špičák u Dobřečova.:-) Počasí nám přálo, viditelnost úžasná a pohoda , která panovala po celou dobu v naší skupině plná pozitivní energie. Těšíme se na příští rok .S pozdravem Ivča 😀

 5. Zdravím tímto všechny Čerty a čertice , kelty a keltky ale hlavně Pana Helu za bezvadnou organizaci Keltského telegrafu !!!!!!! Přeji vám všem hodně štěstí ! S přátelským pozdravem Čert z děčínského Sněžníku A-24 Milan Elf Labaš . Ať žijou Keltové !!!!

 6. Radobýl A22b -Zdravíme všechny přátele KT!Ani vítr,ani déšť,ani varovné zprávy ,,pretoriánů,,nás nedokázaly odradit od účasti.Ostatně asi 30 spřátelených duší,oslovených nádhernou myšlenkou hovoří,za vše.Viděli jsme-Házmburk,Milešovku,Varhošť,asi Sedlo.Děkujem za nádhernou akci. s pozdravem čerti Grizzly a Dřevmuž

 7. Hezký den čerti
  stanoviště D 1 Hodětín Petrovice

  Letos se nás sešlo přibližně 25 a šest psů
  Počasí bylo přívětivé a pochutin dostatek.Signál od Milína viděn dobře a dokonce i část předešlých Akorát se nám nepodařilo ve stanovený čas vyslat, pyrotechnika selhala Následný signál ze stanoviště na Zvíkovci viděn jako na dlani.Bylo to příjemné uvítání jara, díky vám všem a hlavně Vrchnímu čertovi Příští rok na viděnou
  Zdraví čert Václav a keltská družina z Petrovic

 8. Jak jsem (ne)byla na Řípu:
  Loňský telegraf byl fakt zážitek!
  Letos jsem měla strašně práce, takže jsem se aktivovala až ve čtvrtek ráno.
  Bylo to moc pozdě. Na výzvu se ke mě per huba připojil kamarád, ale cca v sobotu v šest (pršelo) napsal že nestíhá. Na mailu jsem měla vzkaz od místních, kde budeme a tak, že by se rádi přidali….
  Zbyla jsem sama, ale byla jsem odhodlaná tam jet.
  Vyrazila jsem s tím, že cestou nakoupím rachejtle.
  Na Štěrboholech mě nasměrovali na Letňany.
  Na Letňanech jsem tak dlouho hledala obchod s ohňostrojema, že jsem přestala stíhat čas vysílání.
  Tak jsem na všechny strany vyslala sms, že nestíhám.
  Když jsem přijela dom a odeslala omluvu místňákum, že jsem to fakt nedávala a že doufám, že to zastali, přišel lakonický e-mail, že to neva, že na Roudnicku už asi dvě hodiny usilovně leje a že oni se taky rozhodli nevyrazit…..

  A to se mi ještě v pátek ozvala redaktorka MF Ústecko, že Říp a telegraf je děsně zajímavej a že ona teda nemůže, ale že fotograf by si rád vyfotil ohník…Fotograf se mi ozval. Už v okamžiku, kdy jsem věděla, že tam jedu sama a že to dříví všechno zmoklo, takže dá zcela určitě dost práce z toho rozdmychat něco fotitelnýho.
  Tak jsem fotografa nasměrovala na Varhošť, kde jsem věděla, že bude spousta lidí….. Považovali ho za zakukleného ochránce přírody….. Doufám, že si to v pohodě vyjasnili.
  Tož tak. Příště se zkusím aktivovat dřívávějc….
  Bohdana

  1. No, Bohdano, a když nemáš čas dělat KT na Řípu, nechtěla by jsi nemít čas někde jinde? Je to docela škoda.:-)

  2. Tak s tou hoňkou to úplně chápu, já jsem tak lítala v pátek… a rachejtle nakonec koupeny až v sobotu ve čtyři :-)))) Taky příště začnu dřív… zdravím 🙂

 9. A 106 Tomšů kopec tak 3 čerti a jeden pes. Viděna 2/3 předchozí stanoviště. Takže viditelnost dobra.

 10. Zdravím všechny čerty, čertice i čertata, letos jsem se poprvé zůčastníl jako čert na Mandavě. V základním složení jsem byl já,dvě Evičky a nakonec se nás tam sešlo asi 15. Kupodivu se počasí umoudřilo a přestalo pršet jen dost foukalo což byl problém při zapalování doutnáků. I přes zakrytý výhled jsme zahlédly raketový signál od Bílého kamene a odeslali jsme náš snad dost viditelný pokus dál. Bohužel je díky nově postavené restauraci Mandava dost osvětlená a příště budu muset zvolit něco více účinného. Takovéto problémy kdysi kelti tedy neměli.
  Zahlédli jsme další pokračování štafety na Pepři a potom ještě další vzdálené záblesky které jsme nedokázali přesně lokalizovat. Myslím že se snad zadařilo a příště by to mělo být jen ještě lepší.

  Všechny zdraví Karel mandavský čert.

 11. Olomouc – Sv. Kopeček hlásí asi 9 čertů. Jsem moc ráda, že nás někdo zahlédl, protože naše vybavení opravdu nebylo bůhvíjaké. Ale příště bude víc času a pořádně to vytuníme!!! I když u baziliky si nemůžeme moc vyskakovat. Kupodivu se našli tací, kteří čekali vatru, no tak to, přátelé, opravdu nepůjde. I přes těžce osvětlenou Olomouc jsme zahlédli Kosíř, pak někde něco snad na Bouzovsku a Šternbersku. Jo a pozor, měli jsme tam novináře :-))) V pondělní MF DNES je krásná fotka baziliky a naší „vatry“. Zdravím všechny, děkuji za organizaci, spolupráci a příští rok AHOJ!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *