Zpráva Ronov 2014

Zdravíme všechny čerty a z Ronova hlásíme následující: zúčastněno 5 lidí a 1 štěně, tedy psí. Při dojezdu do Kravař a vystupování z vozu se přihnala bouřka, což bylo pozitivní, protože bylo zřejmé, že počasí už se nemá kam zkazit. Výstup na Ronov jako vždy na hranici lidských možností – psích nikoliv, ten běhal nahoru dolu jako by se nechumelilo – neznám ze svých toulek homolovitější kopec, na příští rok navrhnu vysílání z ústecké Větruše…..tam vede z OC krásná lanovka…. Snaha zorientovat se na vrcholu ještě za světla se ukázala jako marná, po předchozím děšti se nad krajnou rozprostřela mlha hustá tak, že by se dala to každej ví co, čili bylo možné určit pouze přibližnou pozici dalších stanovišť. Těsně před setměním dorazila asi 10-ti členná neočekávaná skupina lidí, ze kterých se vyklubali Mladí křesťanští demokraté na výletě:) Při stavbě přístřešku z celt, která jim trvala do pozdních nočních hodin, se ukázali jako takoví milí nešikové a nebýt našeho pohanského ohně, na kterém si vařili rejži s paštikou a eidamem, zašli by zřejmě do rána zimou a hladem. Před vysílacím časem mlha částečně ustoupila, viditelnost však valná nebyla. Zprávu ze Sedla jsme přijali a úspěšně předali na Spící pannu – máme potvrzeno, dále jsme zaznamenali záblesk pravděpodobně z Varhoště, ale víc nám viditelnost nedopřála. Poté jsme do půlnoci seděli u ohně – Mladí křesťanští demokraté stále ještě budovali obydlí – opékali rybu, pršelo nám na hlavy a kolena a bylo nám krásně. Je jen velká škoda, že nemohl dorazit i Hynek, který je vášnivý, a to převážně včelař a medovinu má lahodnou a po širém kraji vyhlášenou.
Je pozoruhodné, že každý rok 5.7. slavíme příchod někoho, kdo tady evidentně odvedl dost mizernou práci, protože všem věrozvěstům navzdory zůstáváme národem pohanů a čarodějů.
Děkujeme organizátorům a všem čertům na všech našich kopcích, člověk si i nadále připadá jako blázen, ale vědomí, že jsou po okolí rozeseti mnozí další blázni, je opojné, napřesrok chceme ten pocit okusit zas.
Daniel Rupp

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *