Upozornění pro stanoviště v CHKO

Celá řada míst (stanovišť) Keltského telegrafu se nachází v Chráněných krajinných oblastech – CHKO či přírodních parcích, kde platí poměrně přísné předpisy.

Dopis z Agentury ochrany přírody a krajiny České republiky z ledna roku 2016 je stále aktuální. Je v něm užitečné doporučení, jak při přípravě Keltského telegrafu v CHKO postupovat.

ico_pdf    Upozorneni_CHKO.pdf

Prosíme všechny čerty, organizátory akcí v rámci Keltského telegrafu – nejen ty, kteří mají svá stanoviště v CHKO, aby tato doporučení respektovali a postupovali v souladu se zákonem a platnými vyhláškami. Ať všechno proběhne v klidu a pohodě.

Stručné shrnutí podmínek pro pobyt v CHKO, národních parcích a přírodních rezervacích:

Bez zvláštního povolení je zakázáno:

–        rozdělávat ohně
–        jezdit do těchto prostor autem, na motocyklu či čtyřkolce
–        tábořit

Naopak světlice v menším rozsahu je povoleno odpalovat.

Pokud se Vaše stanoviště nachází v CHKO, národním parku nebo přírodní rezervaci, což snadno zjistíte i na mapě Keltského telegrafu, důrazně Vás vybízíme k respektování výše uvedených norem, abyste se vy osobně a nakonec celý Keltský telegraf vyhnuli problémům a sankcím.

Věříme, že ohleduplný přístup k přírodě je vlastní všem čertům z Keltského telegrafu.

Všechno, co na kopcích děláte, je na Vaši zodpovědnost a děláte to dobrovolně.

Moc Vám děkujeme za pochopení a přejeme hodně štěstí.

Vlastimil Hela

One Comment on “Upozornění pro stanoviště v CHKO”

  1. Asi je lépe vyřídit si dopředu souhlas s rozděláním ohne (např v ohňovém koši atd.) za stanovených podmínek a za dohledu s dohašením atd. … než používat světlice, rachejtle a podobné jevy či náhražky … pro NP, CHKO, ZCHÚ jako přírodní rezervace, přír. památka apod. …kde je bez povolení rozdělávání ohně zakázáno 🙂 O povolení může žádat fyzická i právnická osoba s průvodním dopisem o akci od hl. organizátora 🙂

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *