Zpráva Žďárský vrch 2013

Zdravím všechny čerty.
Všechno zlé, je k něčemu dobré. Sice byla kosa a vítr, což nám ztěžovalo akci, ale díky tomu byla zase přijatelná viditelnost.
Když jsem vyjížděl na akci, napadlo mě, že bych si mohl vzít nějakou krabici, do které bych umístil rachejtle, kvůlivá jejich zapálení. To se nakonec ukázalo jako perfektní nápad.
Každý rok vidím nejlépe Černou kočku, kteroužto jsem letos neviděl. Vašík měl prý takový vítr, že se mu nepodařilo připravené rachejtle zapálit.
Bílov jako obvykle super, Vladař byl letos vidět, jako ještě nikdy, ale největší očekávání jsem měl s Kolinou u Kadaně, protože ta je ve dvojnásobné vzdálenosti, než Vladař. Byl jsem proto velmi mile překvapen, protože byla jako na dlani, což mi udělalo největší radost.
Hradiště Rubín jsem neviděl, asi proto, že jsou v zákrytu za Podbořanama, tedy za světelnou clonou. U Blšanského Chlumu bych potřeboval souřadnice, abych si vytyčil azimut, jelikož tím směrem je mnoho světel, které mě rozptylují a já nevím, kam se soustředit. Výrov u Kounova budu mít pravděpodobně zakrytý mezikopcem, protože jsem ho letos opět neviděl, i když to může být způsobeno také tím, že signalizoval ve stejný čas jako Vladař, který jsem natáčel.
Tak jsem to prožíval já. Záběry mojí vinou nestojí za nic. Příští rok si připravím stativ, o kterém pořád jen mluvím. Alespoň je pořád co vylepšovat. Jo a taky si pro příští rok připravím něco na padáčku, něco, co bude signalizovat delší dobu. Výbuch rachejtle je sice pěkný, ale trvá vteřinu a je pryč. To pročíháte natošup. Zdravím všechny čerty, děkuji za hezký zážitek a těším se na příště. Čert Vláďa Šafařík na Přívratech, alias Žďárském vrchu.

One Comment on “Zpráva Žďárský vrch 2013”

  1. Ahoj Vlado, my po spatne zkusenosti s rachejtlema z minuleho roku, kdy na nas vlitli myslivci , ze jim plasime zver , volime bengalske ohne v barve syta cervena. Po zapaleni hori cca 65 sec a neni problem zapalit od jedne druhou takze se da docilit casu az 2×40 sec. Rozestavime se do kruhu o polomeru cca 25m na vrcholu kopce a hezky svitime. Dela to pri poctu 6 pochodni dost silne a vyrazne svetlo a bez zbytecnych zvukovych efektu. http://www.pyrotechnika.cz/obchod/pochodne/bengalsky-ohen-cerveny-940.php . Letos rozsirili sortiment na modre i zelene, ostatni barvy napr. Bila a zluta se nechaji lehce splest… Tak takhle to letos provedem 😉 tesime se. Mara

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *