Zpráva Vysoký vrch 2013

Počet čertů: 4 + 7 kolem jdoucích návštěvníků.
Krátká zpráva o průběhu: Viditelnost příchozího signálu byla dobrá, zrovna tak byl vidět signál z následujícího stanoviště. Dřeva jsme si zajistili dostatek takže ač bylo -8 tak jsme na místě setrvali do půlnoci a zima nebyla. Proti větru jsme mezi stromy natáhli celtu, hodně to pomohlo. Karel hrál na kytaru a skvěle jsme se bavili. Svítil měsíc a bylo co pít. Hruškovice, zázvorový čaj a nějaké to víno.
Signál byl pomocí pumy.
Těšíme se na další ročník a snad teplejší počasí. Přikládám jedinou fotku z místa která dobře vyjadřuje atmosféru místa.
Díky za vaší práci
S pozdravem Tomáš Mazourek

3 Comments on “Zpráva Vysoký vrch 2013”

 1. Zpráva o roku 2015:
  Někdy okolo tři čtvrtě na osm (vím že na Vinařické horce dělají tu noc rituály ale já žádný neznám) jsem poprosil všechny zúčastněné aby přišli k ohni: “Uděláme rituál, stoupněme si kolem ohně, dejme si ruce křížem a chyťte se souseda. Pošlu jenom stisk na levou stranu a pošlete ho dál.” Všichni si ochotně stoupli a podali ruku sousedovi. Trochu jsem na ně mrkl. Bylo nás tam snad třicet, dospělých i dětí. Bylo ticho, děti zíraly, dospělí se usmívali. Vítr foukal, byla zima a u nohou nám praskal oheň. Zmáčkl jsem levou ruku souseda a koukal jak v tichu ten stisk pokračuje kolem ohně. Dělali jsme to někdy v roce 1969 ve skautu, na závěr tábora a vím že je to silný zážitek. Stisk šel dál. Každý čekal. Všichni jsme se neznali ale to nevadilo. Ruce křížem, koukáme do ohně a po sobě. Třicet lidí. Na Vysokým vrchu. Vedle nás nedaleko ve tmě mohyla z kamenů a na ní je fotka. Chlapa. Jmenoval se Jan Palach. Světlo ohňů posílané z kopce na kopec mohlo být v tu chvíli někde u Koněprus. Jde minutu po minutě, z kopce na kopec. Koukám na ruce, už to bude u mě. Je ticho. Měl bych něco říct, ale nevim vůbec co. Co mám říct? Cvak. Sousedka mne stiskla: “Tak jo, děkuju vám. Chraňme v sobě to, co je dobrého v nás! A sejdeme se spolu za rok zas! (napadlo mne dodat) A teď si zatleskáme! ” Lidi se pustili a nastal veselý potlesk. Tak jo, to byl náš rituál.
  Za pár minut vyskočila v dálce malá světlice. Lhotka u Berouna. Pět, čtyři, tři, dva, jedna: šššššššš a prásk. A v dálce docela malá odpověď, Vinařická hora a pak Slánská hora. Dál už jsme neviděli. A to je všechno.
  Keltský telegraf 2015 – Vysoký vrchu Unhoště, 21.3.2015 20:00 hod. Čert Karel Pazderka. Trasa C.

 2. Jé to je škoda, že bez ohně, nicméně pokud nebude pršet, hodláme se opět vypravit 🙂

  Markéta a spol.

 3. je čtvrtek, dva dny před KT 2014.
  Dnes jsem obdržel sdělení o zákazu táboření a rozdělání ohně na tomto vrchu a dalších celkem šesti v CHKO od pracovníka správy CHKO.
  Zavolal jsem mu a sdělil, že jeho nařízení budu respektovat.
  Dohodli jsme se, že můžeme odpálit světlici, což učiníme přesně dle pokynů ve 20:10 hod a poté opustíme vrch.
  Tedy, těm z Vás kteří se letos chcete zúčastnit: ano, bohužel bez ohně. Víc si řekneme na místě.
  Karel Pazderka čert Vysoký vrch u Kladna.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *