Zpráva Vrchy u Divišova 2014

Zdravím a posílám krátkou zprávu o Keltském telegrafu 2014 na Vrchách u Divišova.

Na stanovišti se od 19.30 h. do 20.00 sešlo 30 osob (dosud největší účast), z toho polovina dětí. Odpálena byla jedna zkušební světlice v 19.45 a ve stanovený čas 19.52 série tří dalších světlic. Dále dvě ruční římské svíce a několik prskavek. Setkání bylo neformální, doprovázeno společnou konzumací donesených pálených a kvašených nápojů.

Vál čerstvý západní vítr, což ztěžovalo zážeh a pobyt jedinců, kteří jarní počasí podcenili. Na obloze semtam prosvítaly hvězdy, dominovala planeta Jupiter, nebe letos bez Měsíce.

Viditelnost zkušební světlice byla telefonicky potvrzena se stanovištěm Bílý kámen u Velkých Popovic, viditelnost světelného signálu byla oboustranná. Vizuálně byly zaznamenány také signály ze stanovišť Podveky a Žandov.

Podněty do budoucna:
– jako vhodné zapalovací médium se ukázaly prskavky – děti udržují oheň, dospělí mají možnost operativně zapalovat světlice i ve větru a bez popálení zapalovačem. (Děkuji tímto Beránkovým.)
– za vhodný typ světlic lze považovat římskou svíci většího kalibru, jakou použilo stanoviště Podveky. Prosím tímto Podvecké o sdílení technologie. Jejich táhlá na sebe navazující světelná signalizace byla snadno viditelná očima.
– stanovit uzávěrku stanovišť nejpozději týden před akcí. Letošní signál byl na stanovišti Vrchy uspíšen o cca 15 minut, takže někteří zájemci dorazili na stanoviště již po signalizaci.
– tip pro místní: zvážit možnost setkání již za soumraku (cca 18.00) a střílením světelné signalizace setkání zakončit, i když nepochybně někteří se dostali do svých domovů pozdě v noci 🙂

Děkuji všem, kteří v sobotní podvečer vážili pěší cestu na stanoviště na Vrchách, Jendovi Jíšovi, že se ochotně ujal letošního vůdcovství, a organizátorům KT 2014, vč. časopisu Regenerace za mediální podporu KT 2014.

Za rok opět na shledanou, třeba s nějakým doprovodným programem na místě.

Jan Urban
vrchní čert z Vrchů u Divišova
Čertova pec u Čenska

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *