Zpráva Ublo 2014

Zdravím Vás!

Hlásím nakonec celkem úspěšné provedení Keltského telegrafu 2014!

Zpočátku vše nevypadalo dobře, neboť na kopci panoval velmi silný vítr a profesionální hasič, který byl s námi, nám zapalování ohňů důrazně nedoporučil, s ohledem na riziko požáru. Už už to vypadalo, že celou akci odpískáme, ale nakonec jsme našli závětrnou stranu kopce a přemístili se tam.

Poté to chvíli vypadalo, že se na kopci sejde jen úzká rodina, ale nakonec se nás sešlo přes 50! Někteří lidé byli akcí doslova nadšeni a byli udivení, že jde o už 5. ročník, a že o tom přitom ještě neslyšeli.

Ze signálu jsme bohužel moc neviděli, protože Klenčov neměl světlice a oheň měli zapálen na opačné straně kopce. Takže jsme viděli jen ohňostroj z Březnice, poté Vartovnu a nakonec o několik minut později silné záblesky někde za Zlínem (cca na severozápadě), nedokázali jsme ovšem identifikovat stanoviště.

Nakonec jsme i zapálili oheň v plechovém kýblu a opekli i buřty. Na místě nás zůstalo 15 skalních a vydrželi jsme tu asi 2 hodiny. Poté jsme ještě dopíjeli zbytky punče u nás na dvoře pod pergolou, nakonec si i zazpívali a rozešli se v pokoji. Pěkné to bylo!

Tak snad zase za rok “na viděnou”!

Čert Marrier (Marek), stanoviště Ublo

Fotogalerie: marekpetru.rajce.idnes.cz/Keltsky_telegraf_2014_-_Ublo

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *