Zpráva Studený vrch 2012

Milé čertice, čerti i čerťata a všichni Kelti,
zdravíme z rozhledny na Studeném vrchu u Dobříše, A163. Keltského telegrafu jsme se zúčastnili poprvé a nadšeně jsme se na tuto akci připravovali. V sobotu večer jsme se sešli ve čtyřech na vrcholu 17 a půl metru vysoké rozhledny už dvě hodiny dopředu a promýšleli směry, odkud bychom mohli vidět předávaná světla. Po dvacáté hodině jsme už netrpělivě hleděli směrem k rozhledně na Pepři u Jilového u Prahy, abychom převzali signál a poslali ho dál a to se nám také povedlo. Ve 20:19 se mezi stromy v předpokládaném směru objevila červená květina ohňostroje z Pepře. Ihned jsme odpálili svůj ohňostroj a mobilem jsme se dověděli, že matně, ale snad přece byl zahlédnut na minimálně šedesát km vzdáleném stanovišti Hodětín u Petrovic, jiskřičku světélka odtud jsme viděli i my.
Světlo z Písku u Jinců a Knihova u Zdic jsme neviděli, ale viděli jsme signál z Bacína u Koněprus, Lhotky u Berouna a snad i z Řípu. Ve stanovený čas 20:28 jsme zahlédli dokonce obláček světla z místa, kde v tomto čase měl vyslat signál čert na Vladaři. Škoda jen, že minutové rozestupy signálů byly moc krátké, nevěděli jsme v tu chvíli kam honem koukat, jestli na sever, jih či západ.
Večer na rozhledně byl úžasný,keltští bohové na nás vlídně shlíželi, nejprve západ Slunce, pak srpeček Měsíce, Venuše a Jupiter nám dělali společníky, dole pod věží zpívala u ohně parta trempů.
Už se těšíme na další ročník Keltského telegrafu. Pokusíme se akci propagovat na stránkách Bratrstva Keltů www.beltine.cz, aby se našli noví čerti na neobsazená stanoviště a síť telegrafu se více zahustila..
Zdraví čert Jarda s čerticí Laďkou

One Comment on “Zpráva Studený vrch 2012”

  1. Ahoj Jardo,
    mám prosbu, letos se chci připojit k čertům, moje staniviště je nedaleko Milína, pokud nepoužijete světlice přímá viditelnost na vaše staniviště není, potřeboval bych zavolat na mé tel. číslo, až vyšlete signál, dám si pozor, jestli Vás zahlídnu.
    S pozdravem: M. Formánek
    Tel: 775313014

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *