Zpráva Říp 2015

Buďte všichni pozdraveni z Řípu (C21).
V sobotu ráno na Podřipsku panovalo sice slunné ráno, avšak obzor prozrazoval, že viditelnost už tak jasná nebude. Naše domněnka se potvrdila, když nás pět čertů kolem páté hodiny stanulo na Roudnické vyhlídce. Celý kopec obklopoval mlžný opar, který umožňoval dohlédnout jen na nejpřilehlejší vesnice. Na druhé straně se nám díky němu naskytl pohled na krásný západ slunce. Vítr byl sice silnější, ale i tak příznivý, neboť rozdělávaný oheň spíše rozdmýchával než sfoukával.
Čekání na vypuštění signálu jsme si ukrátili hovorem, zpěvem, hrou na nástroje, opékáním špekáčků, pojídáním doma upečených dobrot a rozumným popíjením tekutých zahřívadel. Když nadešel správný čas, rozdělili jsme se na dvě skupiny. Jedna odešla na Pražskou vyhlídku sledovat, zda přeci jen neuvidí nějaký signál z předchozího stanoviště, druhá zůstala na té Roudnické, aby z plynové pistole v daný čas vypustila světlici. Bohůmžel jsme kvůli špatné viditelnosti nezpozorovali signál předešlý ani po nás následující. Nicméně – i tak jsme si celý večer beze zbytku užili a vychutnali. Zakončili jsme jej nočním pochodem do našich domovů.
Letošní Keltský telegraf byl pro nás premiérový a už teď se těšíme na další ročníky. Jsme vděční, že takováto akce existuje a děkujeme všem, kteří se na ní podílejí.

Za podřipské čerty zdraví
Adéla

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *