Zpráva Radošovice 2015

Ahoj čerti a čertice,
posíláme zprávu z našeho vítání jara a dění při keltském telegrafu 2015 v Radošovicích (trasa D). Keltský telegraf pořádáme pod záštitou obce Radošovice, pod kterou spadá i osada Tupesy. Celkem se nás sešlo něco kolem 70 osob a tři psi.

Zapojili jsme se do Keltského telegrafu již po čtvrté a opět jsme přípravu na něj nepodcenili. Tupesští čerti již pravidelně chodí v keltských kostýmech a ani letošní rok tomu nebyl výjimkou. Také jsme si připravili domácí hovězí vývar, který jsme po celý večer přihřívali na kotlíku nad ohněm. Připravili a následně jsme provedli náš již tradiční rituál vítání jara a loučení se zimou, kdy na slaměnou pannu upevníme na látce napsaná naše přání pro následující období a společně při bubnování a odříkání zaklínadla ji spálíme. Samozřejmě při prvních letošních ohních nesmí chybět buřty, proto jsme ani v tomto případě nezaváhali a pochutnali si na prvních jarních buřtících.

Pak jsme již vyčkávali na přijetí signálu z Libína. Bohužel jsme pro špatnou viditelnost a špatné počasí signál nezahlédli, přesto jsme ve 20:18 vyslali náš signál na Kleť, aby signální řetěz nebyl přerušen. Signál jsme odesílali zapálením vatry a vystřelením světlice. Kleť naši zprávu přijala a přeposlala dále (Tímto posíláme i pozdrav na Kleť Vašíkovi Klimešů).

Na místě jsme setrvali ještě několik minut, než začalo více pršet a výrazně se ochladilo. Otrlejší členové našeho keltského klanu setrvali na stanovišti do pozdních hodin, aby kontrolovali dohoření signální vatry. Pro lepší přiblížení a představu o průběhu našeho keltského večera přikládám fotografie.

Těšíme se již na příští rok,
s pozdravem čertice Monika a Hanka

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *