Zpráva Radošovice 2013

Dobrý den,
jako čert z obce Radošovice podávám zprávu o průběhu večera.
Keltský večer u nás proběhl celkem v poklidném duchu. Účast byla překvapivě vysoká, sešlo se nás téměř 80 lidí, z toho asi 15 lidí v dobových oděvech. 🙂 Na začátku jsme provedli rituál loučení se zimou, vítání jara. Měli jsme připravenou slaměnou figurínu, na kterou každý připevnil na pruhu látky napsané přání a po přednesení keltského zaříkadla jsme ji za doprovodu bubnů a řinčení všemi možnými předměty upálili. Na zahřátí jsme měli hovězí vývar, který jsme si ohřívali v kotlíku nad ohněm, děti si opékaly buřty a pro dospělé se samozřejmě podával v tomto chladném počasí horký grog a punč.
Pak jsme čekali na přijímání a předávání signálu, které pro nás započalo v 20:40 – 20:44. Bohužel stanoviště Helfenburk, ze kterého jsme měli přijímat signál, jsme neviděli, ale viděli jsme stanoviště Libín a po odeslání signálu i stanoviště Kleť. Byla nám ale podána telefonická zpráva, že stanoviště Helfenburk vidí náš slavnostní oheň, od příbuzných, kteří se účastnili akce na Helfenburku.
Večer byl zakončen ještě vhozením obilí a vylitím vína do ohně, což bylo jakési poděkování za úrodu. Pro dokreslení průběhu našeho večera zasílám fotografie.

S pozdravem čertice Hana Mrázová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *