Zpráva Poklona 2015

Zdravím přátelé
i letos se nám vyplatila řádná a včasná příprava již za soumraku. Čekání na signalizaci nám zkrátili místní, znalí okolí, kteří nás správně směrovali, odkud očekávat signál z okolních stanovišť. Kochali jsme se okolní usínající krajinou a pohledem do dáli na světla obcí a měst.
Když nastal náš čas, byla již naprostá tma. Průzračný svěží vzduch okolo, zářivé hvězdy nad námi.Plni očekávání jsme vystřelili pyrotechniku a zapálili oheň. Zcela jistě jsme zachytili signál stanoviště M3- Lichnice a ještě jeden, u kterého předpokládáme, že šlo o signál stanoviště M2 – rozhledna Boiika. Ostatní považujeme spíše za pyrotechniku z diskoték či restaurací.
V záři planoucího ohně jsme vykonali rituál. Krajinou se nesly zvuky bubnů, mandolíny, zpěvné mužské hlasy…. ani jsme si nevšimli, kdy se zatáhlo. Pohledy na vysoko šlehající jiskry a do plamenů vystřídaly pohledy na rozpálené uhlíky. Spokojenost odrážející se nám ve tvářích, pocit sounáležitosti nás mezi sebou i nás s krajinou…..ano i letos si dlouho v sobě ponese světlo zažehnuté na Pokloně a to každý z 15 zúčastněných.
Za čerty z Poklony
Erin

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *