Zpráva Pod Trojákem 2013

Zdravím všechny sousedy čerty,
píši teprve dnes, neb z Trojáku k počítači jsem docestoval dnes večer.
V sobotu asi v 16:30 hod. výběr stanoviště a příprava odpalovacího místa pro ohňostroj ve sněhu tak, aby jsme viděli nejen na Javořinu a Brod, ale i na Bojkovice…viditelnost bezvadná, ale Javořina trochu v oparu.

Těsně před hodinou “H”, Javořina moc není vidět (probleskává občas červená z vysílače), ale Brod a Bojkovice viditelnost bezvadná, jenom kdyby nefičel takový severák.

V 19:30 zachytíme signál (asi zablesknutí světlice) z Javořiny a snažíme se zapálit zápalnici (komu by v tom fofru napadlo, že plynový zapalovač v tom mrazu moc fungovat nebude), nakonec se to asi dvacátou sirkou daří a přibližně k 19:32 spouštíme 3 baterie rachejtlí.

Téměř s poslední raketou vidíme jako na dlani ohňostroj v Brodě a pak zableskne raketa i bokem od Bojkovic (asi Skalka)…. a znovu ohňostroj někde od Brodu….přesné časy nevím, protože jsme zmrzlí na kost a i když se zahříváme ohnivou vodou (čertice, která ulévala má dokonce menší omrzlinky…)je nám jasné, že tento rok na další signály už nedohlédneme a kovové štamprdle přimrzají k prstům…, a také prsty nadšenců, kteří vyluzují šamansko-pastevecké zvuky na koncovkách už neposlouchají….a tak docela nešamansky prcháme do tepla.
Někteří z čertů si rituály vynahradí na druhý den, nedaleko od stanoviště totiž osamoceně rostou dva nádherné duby….a tak je s kým rozmlouvat.

Myslím si, že Brod nás musel vidět určitě….!
Počet čertisek obého pohlaví 11.
Všechny zdraví
Petr Věrný

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *