Zpráva Opava 2014

Zdravím a předem děkuji za opětovnou úžasnou akci.
Na stanoviště jsem dorazil v 15h a připravoval jsem se si oheň. Dalo mi to dost práce tak mi čas dost utekl.
Kolem 16h jsem viděl v dálce akci hasičů, jak něco hasili na poli. Proto jsem se rozhodl, že raději oheň rozdělám po signálu, byl jsem sám a nemohl jsem být na dvou místech zároveň. Místo odpalu římských svící bylo asi 200m od ohniště a ještě k tomu do kopce.
Viditelnost byla výborná, blízké stanoviště B62 rozhlednu Cvilín jsem viděl skvěle, trochu se to zhoršilo při západu slunce. V noci zářil blízký kostel, takže určit směr nebyl problém.
V 19:25 přišla návštěva dvou čertů a malé čertice, ti ale byli jen na chvíli, na odpališti jsme pokecali o Keltech. Po chvilce se ozvala čertice Růža ze Cvilína. Na rozloučenou jsem těm čertům odpálil jednu svíci.
Před samotným signálem se opět ozvala čertice Růža a poslala mi signál svítilnou na nečisto, byl krásně vidět. Pak ve stanovený čas jsme si signály vyměnili a telefonicky potvrdili.
Potom jsem šel zažehnout oheň a musím říct, že na to jak silný vítr panoval, tak jsem to čertovsky rychle zapálil. Kus papíru z březovím rychle chytne. Potom, co jsem poděkoval Keltským bohům a požádal je o pomoc obětováním medoviny, jsem nechal oheň dohořet a bezpečně ho uhasil a zamířil k domovu. To už bylo kolem 21:15.

Takže na závěr děkuji za krásný večer, a těším se na příští telegraf pokud bohové dovolí, snad příště nebudu sám.
Čert z milosti a vůle bohů Keltských Jarek z Opavy.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *