Zpráva Na Horních dílech 2013

Po mrazivém včerejším večeru ( – 8,6 ºC ). posíláme hlášení ze stanoviště
Lhotka D1 153.km. Na otevření nového stanoviště účast perfektní, viz foto v příloze.
Jak je vidět , zima se zatím nevzdala svého kralování, my jsme se však měli možnost ukrýt  v závětří remízku , chráněného od severu. U ohýnku jsme  se nejenom ohřáli, ale stihli jsme si opéct i špekáčky. Mile jsme byli překvapeni příchozími ze vzdálené Svatoslavi, kteří pořídili perfektní fotodokumentaci.
Vlastní signál jsme odeslali v časovém limitu pomocí „prskavek“ a naše světlušky si vyměnily světelný signál halogenovými svítilnami s našimi sousedy z Klučovské hory a Pekelňáku.

Zdraví čerti ze Lhotky

2 Comments on “Zpráva Na Horních dílech 2013”

 1. Na horních dílech u Lhotky Odpovědět |
  Na místo dorazil standardní počet čertic a čertů v lehce pozměněné sestavě v počtu 7 statečných. Počasí i nálada perfektní, cca 4 st.C , dá se říci bezvětří, viditelnost optimální. Ženské funkce byly přiměřené k počtu strávníků, muži obstarávali věci technického charakteru. Fotodokumentaci zajistil jako vždy Martin a je umístěna na Rajčeti. Bystrozrací viděli i vzdálené světelné signály ( na příjmu z východu a jihovýchodu ), zpětnou vazbu bylo zřetelně vidět od jihozápadu A22 či A23 světelnými signály. Světlice na vzdálenost 20 až 30 km nebyl\y tak zřetelné. Čerti ze Lhotky D 153.

 2. A16 Na horních dílech u Lhotky

  Letošní čertovský telegraf se nám znovu vydařil. Počasí nám přálo 6 ºC, větříček tak akorát, na založení přiměřeného ohníčku vzhledem k počtu účastníků. Sestava sedmi statečných lehce pozměněna k převaze ženského pokolení. Mužské osazenstvo se bavilo technickými záležitostmi, ženy pak udržovaly oheň a staraly se o naše žaludky. Přepravci si však léčivou medovinu mohli ochutnat až doma. Podařilo se také ověřit léčivou sílu tibetské mísy a její odezvu.
  Přenos zpráv se zdařil, na příjmové straně lehce zvýšenou září z Hlíny či Krumlova,
  S Klučovskou a Kání horou byl kontakt přímý včetně zpětné vazby.
  Fotodokumentaci bleskově zajišťuje již tradičně Martin na http://lobocrew.rajce.idnes.cz/keltsky_telegraf_2015
  Odjez ze stanoviště se vydařil, vzhledem k uzavření dálnice u Lhotky.
  Pěkné, nejen jarní dny, přejí všichni zúčastnění.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *