Zpráva Křížový vrch Stříbro 2015

Stanoviště: E9 (čas 20:10 hod.)
Místo: Křížový vrch (Ronšperk), Stříbro
Pořadatel: spolek STROM, Stříbro
Hlavní čert: Tomáš Möller

Příprava hranice trvala ve 4 lidech 2 hodiny (15-17 hod.). Přivezení dřeva odhadem hodinu a nedělní úklid tři čtvrtě hodiny. Náklady na akci: 160 Kč za 3 světelné pumy. Dřevo věnovaly Lesy Města Stříbra. Včetně 4 STROMáků bylo u zapálení ohně 18 lidí a 2 psi. Tolik čísla.

Po sedmé hodině jsme vylezli na kopec. Kolem půl osmé jsem nahlásil akci telefonicky hasičům na 150 (jako právnická osoba jsme povinní hlásit tzv. pálení). Pak se čekalo u malého ohně, piva a buřtů na osmou hodinu. V osm byli oficiálně přivítáni všichni přítomní a seznámeni s plánovaným průběhem akce. Signál z Ostromeče (20:08) nebylo možné přijmout kvůli vzdálenosti a poloze. Ve 20:10 jsme zapálili velký oheň a spočítali přítomné účastníky. Ve stejnou chvíli jsem začal odpalovat světelné pumy. Měl jsem při tom celkem velké prodlevy, protože zapalovač ve větru zhasínal. Za chvíli, po odpálení 3. světlice, volal čert Jirka z Vlčí hory, že viděli všechny tři záblesky. Někteří se v tu dobu přesunuli na vyhlídku, aby sledovali Vlčí horu, jestli uvidí nějaké světlo. Byl dost velký opar. Na Vlčáku měli odpálit naším směrem jednu raketu. Možná jsme něco zahlédli, ale jistota to není. Potom jsme se přesunuli zpět k ohni a čekali, až dohoří. V 11 hodin jsme usoudili, že dál už čekat nebudeme a to, co zatím neshořelo jsme polili vodou a šli domů.
Z mého pohledu akce dopadla podle očekávání. Je škoda, že v okolí není víc stanovišť. Jinak to bylo pohodový první jarní odpoledne a večer. Přišli stejně naladěný lidi, takže fakt pohoda.

ODKAZY:

Čerti telegrafovali přes Tachovsko
http://tachovsky.denik.cz/zpravy_region/certi-telegrafovali-pres-tachovsko-20150323.html

Sihelská: KELTSKÝ TELEGRAF POSLAL ZNAMENÍ Z RONŠPERKU NA VLČÁK
http://sihelska.stribro.cz/2015/03/keltsky-telegraf-poslal-znameni-ronsperku-vlcak/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *