Zpráva Kozákov 2013

Zdravím z Kozákova.
Na kopec jsem se dostavil sám, protože jsem se o této zajímavé akci dověděl těsně před ní. Zima byla příšerná co Vám budu povídat,zažili jste si to taky. Stejně jako předchozí Čerty mě převelice překvapilo, jak těžké je ve změti světýlek lokalizovat to jedno. I přesto, že na noční výstupy chodím rád a často(např. noční výstupy na Snežku za východem slunka – doporučuju(+nezapoměňte na domácí koláče a grog/čaj na Děčínský boudě na Růžohorce – nikdy nevynechám :)) Nikdy jsem ovšem nehledal jeden konkretní bod, většinou člověk identifikuje kopce, ty jsou často osvíceny červeným světýlkem vysílače, města nebo vesnice. I přesto, že víte přesný azimut, není to snadné. Tolik světel, tolik osvětlených aut. A stejně jako předchozí, překvapilo mě, jak málo je vidět “rachejtle”, a jak nízko se jeví.
Vidět signál z 30km dalekých Ptačích kup bylo nemožný. Už jen proto, jak težký to bylo z 12km vzdálených Roprachtic, či stejně dalekého Kumburka(kterýžto, jsem propásl). Můj signál byl Roprachticemi přijat, ti to měli snažší, nejvyšší kopec jejich směrem s minimálním světelným smogem okolo.
Jako zkušenost to bylo parádní, určitě si to zopakuju napřesrok s více čerty po boku a když Bozi dopřejí – i teplejšího počasí 🙂

Drahouš,
čert na Kopci Kozákov

One Comment on “Zpráva Kozákov 2013”

  1. Ahoj Drahousi, čert Andrea z Šibenicniho vrchu ve Vysokém nad Jizerou…. tedy přímo naproti tobe. Děláme to poprvé, vymenime si kontakty?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *