Zpráva Klínec 2015

Přípravy na letošní Keltský telegraf jsme zahájili již v pátek, kdy se k nám na Klínec začali sjíždět přátelé. Spojili jsme akci s oslavou hned trojích narozenin. Poseděli jsme s bramboráky a dobrými nápoji a naplánovali sobotní oheň a hru pro děti.
V sobotu čerti a čertice připravili ohniště a dřevo, občerstvení a ohňostroj. Našli jsme svá znamení v kruhu  horoskopu Keltů a přečetli jsme si charakteristiky jednotlivých stromů. Mladší čerti si připravili obrázky na keltské poháry a prošli Druidskou stezku, ze které donesli ingredience na keltský elixír a obětiny, a našli keltské amulety. Uvařili jsme z bylin elixír a nachystali ještě jeden zvaný Sněhurka pro dospělé a  z dalších ingrediencí nachystali obětinu pro bohyni Brighid. Popřáli jsme k narozeninám mladším čerticím Denise a Kačce.
U ohniště se sešlo nás 21 čertů a přidali se i další obyvatelé Klínce včetně řezníka Jardy, zástupců hasičů a dalších. Spojili se s námi i sousední čerti ze Zvole. Před sedmou večerní jsme zapálili oheň, letos byla vatra opravdu velká. Opékali jsme těsto na klacku a špekáčky a chystali odpal raket. Ochutnali jsme oba elixíry, letos se zvlášť povedly.
V19.44 jsme odpálili náš signální ohňostroj, z našeho stanoviště to byla pěkná podívaná. Bohužel díky oblačnosti a mlze, která se s objevila a nad osvětlenými městy, zejména Prahou vznikl světelný smog, se nám nepodařilo pozorovat okolní stanoviště, tři nejbližší se bohužel letos nezúčastnila, ale pocit sounáležitosti máme, víme, že tam byli! Obětinu jsme vhodili do plamenů, které pak hořely modře a zeleně.
Přání k narozeninám čertici Fioně jsme stihli též, i oslava se vydařila.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *