Zpráva Dobrošov 2014

Dobrý večer velký čerte a pomocníci,

dnešní Keltský telegraf na Dobrošově u Náchoda dopadl na výbornou, počasí nám krásně přálo a tak se přípravy mohly krásně rozjet.

I přesto, že jsme dělali čerty prvním rokem sešlo se nás tu nakonec až 19 + naše slaměná zima, která se zpátky domů nevrátila…

Začali jsme v 19:30, kdy jsme se sešli postavit kruh ze svíček a zkontrolovat naši hranici. Od 19:45 začal oficiální program, kde jsme všem příchozím zopakovali pointu Keltského telegrafu, představili postavu čerta i nás místní čerty a řekli něco k místům odkud plamen pochází a kudy k nám putuje.

Od 20:00 jsme si udělali chvilku na meditaci pro splynutí se zemí a přírodou. Pak jsme se připravili, jestli náhodou neuvidíme od Anenského vrchu světla, bohužel nebylo nic vidět, proto jsme dle plánu zažehli náš plamen a užili si krásné chvíle 😉

Na závěr jsme nachystanou “Morenu” (královnu zimy:) ) spálili a přivítali jaro. Poté si každý sám spálil své přání pro tento rok i spolu s obilím pro větší úrodu a hojnost.

Několik z nás si ještě opeklo buřtíky a zazpívali jsme si u kytary několik písniček a tím pro nás tento kouzelný večer skončil.

Celkově děkujeme za skvělou organizaci a těšíme se na další ročník + doufáme, že uvidíme více okolních čertů.

Čert Jirka Vávra + rodina

One Comment on “Zpráva Dobrošov 2014”

  1. Ahojda Moniko, přidáme se :-). Prosím o upřesnění, kde na Dobrošově? Věra

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *