Zpráva Bobek 2014

Krásný jarní den Čerti,
posíláme Vám krátkou zprávičku ze stanoviště Bobek na česko-slovenském pomezí (a to doslova). Akce se krásně vydařila a všichni bílanští čerti by rádi alespoň touto cestou chtěli poděkovat organizátorům této úžasné události.
Na Bobku na česko-slovenské hranici se nás nakonec sešlo 18 čertů místních i přespolních. Scházet jsme se začali kolem 19:00 hodiny a nachystali oheň. Každý z čertů měl za úkol donést s sebou nějakou tu doma připravenou pochutinu (ať už tekutého či pevného skupenství), takže zanedlouho byl stůl plný dobrot. Nebe krásně jasné, plné hvězd, jen ze Slovenska vál studený vítr, který trochu limitoval velikost ohně. Oheň jsme zapálili kolem půl osmé, aby nám malí čerti a čertice nezmrzli a mohli jsme si opéct špekáčky. Oheň jsme udělali na soukromém pozemku. U ohně se čerti seznámili s tradicí Keltského telegrafu a zvyky spojenými s Jarní rovnodenností, Ostarou, Jarovítem a Alban Eiler. I přes dobrou viditelnost jsme přes lesy a kopce bohužel na okolní vysílací místa neviděli, takže jsme se propojili jen mentálně, i to však stálo za to 🙂 Poté jsme vykonali obřad vítání jara dle wiccanské tradice. Zpívali jsme Zpěvy požehnání, vzývali Matku Bohyni a Otce Boha, naciťovali pučící pupeny stromů, měnící se energii Země, pročistili si čakry a Matce Zemi darovali obětiny ve formě květin.
Všichni si obřad a vůbec celou akci moc užili a těší se již na příští rok. Pevně věříme, že tradice bude pokračovat dál….
Děkujeme všem organizátorům, vrchním čertům, za to, že jsou a že jsou takoví jací jsou 🙂

S přátelským pozdravem a přáním slunečných jarních dní
Míša Rašková Zelinková za bílanské čerty

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *