Zpráva Blšanský Chlum 2013

Franta má pravdu (Výrov A21), vše bylo nádherně domluveno, ale nějak se to vlivem nějakých čertovských hrátek zvrtlo. Já s mými malými čerticemi 11 a 13 let jsme v půl osmé vyrazili na náš kopec. A jelikož původní cestu nahoru zatarasily buldozery do výše 4 metrů hlínou, museli jsme vyrazit jinudy.
Z kamene jsme domů přijeli po 16. hodině a už nebylo kdy zkontrolovat nový výstup. Takže za tmy jsme vyrazili po cestě, o které jsem se domníval, že vede podél kopce a narazíme na další cestu vedoucí vzhůru. Chyba. Cesta končila u krmelce a potom již následovala téměř nepro-pustná křoviska náletových pichlavých křovin šípku a planých špedlíků s pěticentrimetrovými ostny. Tak jsme se prodírali a plazili tunely, které tam protlačili divočáci a ostatní zvěř. Holky byly statečné, i když jim trní bralo čepice, rukavice a místy se zklouzly zpět o několik metrů níže. Řekl jsem jim, že v amazonském pralese by to bylo horší – tam by měly ještě jedovaté hady. Prostě byla velká úleva, když  se nad námi rozevřelo křoví a uviděli jsme hvězdnatou oblohu a byli jsme konečně na horní cestě, odkud to na vrchol bylo již jen několik minut. A mobil ukazoval jetě čas k dobru 18 minut. To jsme to křoví zvládli překvapivě dobře. Prvotně jsem již uvažoval, že najdu mezeru mezi stromy a odpálim to tam.
Na vrcholu foukal ledový vítr, viditelnost velmi dobrá, měsíc nádherně osvětloval krajinu, prostě už hic nechybělo. Tak jsme se vydýchali, dali horký čaj a já připravil rachejtle i se zkouškou plynového hořáku. Holky zalehly v určený čas na chráněné místo a já zmáčkl techniku pizeoza-palovače- a ono nic, jen jiskřičky. Tak v tom fučáku přišly k dobru staré dobré zápalky a tím jsme dali signál dále. Za Slavětína od křížku nás z dálky jistila moje milovaná a hlásila, jak jsme vidět. Já jsem nestihl pozorovat, kde se střílelo, ale dle hlášení to byl Házimurk a Oblík. Vydali jsme se nazpět již schůdnější cestou, dole u trati jsme našli vysypanou krabici  s hračkami,  tak jsme udělali průzkum obsahu a několik úlovků  bylo odneseno. A to nejlepší na konec – doma čekaly čerstvé koblihy a čaj na rozmrznutí. A letlampa opět fungovala……
Hezké jaro a vůbec celý rok a ještě více.
Pavel, Karolína a Nikola

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *