Zpráva Bacín 2012

Ahoj Vlasto, díky moc za skvělou organizaci této ojedinělé akce!
Posílám krátkou rekapitulaci ze středočeského Bacína. Po zkušenostech z loňského ročníku telegrafu, kdy jsem přes stromy nemohl přijímat vizuálně předcházející signál, jsem letos zvolil stanoviště na loučce západně od vrcholu. Také obloha byla letos jasnější. Předehru ohňového znamení sehrál úžasný západ slunce, měděné červánky a objevení srpku měsíce a jasných hvězd.
Také jsem se letos necítil poblíž tajemného vrcholu kopce tak osaměle, protože se ke mně postupně přidaly po čertech sympatické pomocnice Martina a Yvona s fretkou Mínou. Přesně ve stanovený čas k nám dorazil vizuálně z jihu jak signál ze Studeného vrchu u Dobříše, tak trochu méně výrazný z Písku u Jílového. Nadšeně jsme výzvu přijali a poslali do vzduchu nad Bacínem svá ohnivá znamení. Směrem na sever byla viditelnost trochu horší, přesto jsme odpověď čertů ze Lhotky u Berouna zahlédli. Signály potvrzeny také telefonicky jak se Lhotkou, tak s Pískem.

Jsem rád, že jsme pomohli tímto veselým obřadem probudit po staletí spící Bacín opět k životu, a těším se na další ročník, kdy se tam minimálně ve stejné sestavě zase sejdeme.

S čertovským pozdravem,
Vláďa
Vladimír Řepík

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *