Vaše dojmy a zážitky z dnešní vydařené akce pište do komentářů:

 

116 Comments on “První dojmy 2019”

  1. D11 Boubín
    Telegraf 2019 se vydařil. Počasí nám vyšlo v ústrety tím nejlepším, co nám 3. jarní den mohl nabídnout. Letošní rok jsme zvolili jinou trasu k vrcholu, čerti se totiž nesmí bát a přidat si pár kilometrů navíc pro dobrou věc. Vyrazili jsme vláčkem z Kubovy hutě do Zátoně. Cestou Boubínským pralesem jsme viděli následky nedávné vichřice Eberhard. Šest odvážných čertů přesto nezadržitelně stoupalo na vrchol Boubína. Tam na nás čekal krvavý západ slunce. To si vyžádalo rituál s matkou Zemí a otcem Vesmírem. Poté jsme vystoupili na rozhlednu a tam ve 20:08 jsme odpálili nové výkonné světlice, které dosáhly téměř ke hvězdám. Byla výborná viditelnost. Viděli jsme Věnec a Svatou Máří, od které jsme přijali signál a poslali ho na Libín. Jeho odpověď jsme taktéž nepřehlédli. Poté již strastiplný sestup dolů, kde jsme se brodili vrstvami sněhu, který byl místy rozbředlý, chvílemi zmrzlý a šlo se velmi nejistě. Keltská výprava se vydařila a telegraf splnil svůj účel. Děkujeme, že jsme u toho mohli být.
    Zdraví čerti z Boubína.

  2. C39 Erbenka, zdravím všechny čerty, akce se i přes extrémní vítr zdařila. Bylo nás asi 100 účastníků, kteří zůstali až na signál, ten byl odeslán přesně na čas, a následně potvrzen i pěkným videem z Blanska. Nepodcenili jsme organizaci, město nám nechalo otevřenou a nasvícenou Erbenovu vyhlídku a HZS Stebno nás chránilo před možným požárem, kdy v silném větru létalo žhavé z ohně téměř do lesa. Buřty snědeny, čaj vypit, vše ok.

    1. Ahoj, zdravím čerty z Erbenky. My na vás z Blanska přímo nevidíme, ale signál jako takový ano. Letos byl vidět úplně luxusně. Stovka lidiček, to už je docela mazec. U nás je účastníků každý rok o něco více, letos myslím tak 30, možná víc, bráno odhadem. Ale mám takový dotaz Martine, vy vidíte stanoviště před vámi (Mlynářův kámen) nebo alespoň signál z něho? Jen si chci potvrdit moji domněnku, že to není možné. Díky předem za reakci. Jinak můj mail: mirda.pecha@seznam.cz Přeji prima dny, zdraví čert Míra, C40 Blansko.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *