Vaše dojmy a zážitky z dnešní vydařené akce pište do komentářů:

 

116 Comments on “První dojmy 2019”

 1. Studený vrch u Hostomic, sešlo se nás 12, nádherná viditelnost, vlahý večer a spousty zářících hvězd. Perfektně byl vidět signál ze Stradonic, Plešivce, slabě i z Řípu. Krása, děkuji všem pořadatelům.

 2. Perfektní nápad, letos jsme se chtěli zúčastnit, jen čert na Sokolím vrchu u Děčína zklamal a nikde nic a to šlo o registrované stanoviště. Sešlo se nás spousta, ale nikdo nic nevěděl a všichni zklamaně odjeli. Velké zklamání hlavně u našich dětí. Aspoň že jsme viděli signál že Sněžníku, Lesné a Brložce, ale vědět dopředu, že se tam nic dít nebude, mohli jsme vyrazit k jinému stanovišti.

 3. Cvilín 21:45 – okolo rozhledny jsme bohužel nikoho nenašli. Zkusíme to příští rok.

 4. Děčín Sokolí vrch, byl přihlášený na 21:24, oheň nebyl. Viděli jsme Sněžník, Chmelník, Chlum i Brložec, který měl pálit až po Sokolím vrchu, ale my nic, velká škoda. Sešla se pod rozhlednou spousta lidí, ale nebyla připravená vatra, nikdo nevěděl, kde přesně to má být a byl tam zmatek. Nakonec jsme si z toho dělali srandu, ale když už se k tomu někdo přihlásí, tak…

 5. Klíč – nádherná viditelnost ze Cvikova při vysílání na Hvozd. Díky za to 😉

 6. Dobrná u Děčína – Sokolí vrch – 21:24 perfektní atmosféra, ale čerti se nějak nedostavili, takže jsme pouze viděli signál ze Sněžníku a Chlumu i následný signál na Brložci….bylo nám to všem líto a doufáme, že příští rok na Dobrné dopadne organizace líp…

 7. Zdravim vsechny, stanoviste Lazek bylo obsazeno dvema certy, signal vyslan rimskou svici. Signal z Utechova jsme bohuzel kvuli stromum nevideli,protoze jsme nemohli byt nahore a rozhledne, ale doufam,ze Marianska hora nas zachytila – snazili jsme se najit prostor otevreny tim smerem – majitel okolnich pozemku nam trochu zkomplikoval situaci ohrazenim luk v tesnem okoli rozhledny, takze jsme meli ritualni obchazeni kopce :))

  1. Čert z Mariánské Hory: Viděli jsme vás, odkud jste pálili a odkud jste pozorovali?

   1. Byli jsme přibližně zde: 49.9243456N, 16.7040403E, jenom na tom jednom místě. Přímo u rozhledny to nešlo, jednak jsou tam stromy, jednak to tam někdo nějak opravuje či co, a část je vlastně soukromý dvůr. Louka hned pod rozhlednou je obehnána plotem s ostnatým drátem a všude je spousta cedulí “soukromý pozemek”. Takže jsme šli podél zarostlého remízku a tím i podél plotu, až jsme došli na otevřenější prostor. Je fakt, že kdybychom šli ještě dál, možná jsme viděli i Útěchov. Příště (pokud bude trasa stejná) to chce lepší přípravu – nestihl jsem tam zajet za světla a zaměřit předcházející a následný bod linky. Každopádně jsem rád, že jste nás viděli, díky za zpětnou vazbu 😉

    1. Dobrý den, z daného místa byste Útěchov podle výškového profilu vidět měli. Předchozí obhlídka v terénu s vytyčením směrů je velmi vhodná… Bohužel pro plné využití lokality (na více směrů) kvůli zavřené rozhledně na vrcholu atd. by na Lázku byla vhodná dvě stanoviště, jedno cca jak jste byli a druhé z druhé stranu kopce na příjezdové cestě od Cotkytle.

     1. Zdravím a díky za tip, dvě stanoviště mě napadla taky, ale to chce ve více lidech – není každý stavěný na to, aby stál sám někde na kopci 😉
      Podle výškového profilu Útěchov asi skutečně vidět být má, ale kvůli stromům nevím nevím. Se špatnou viditelností signálu z té strany má zkušenosti i čertovská posádka, která na Lázku byla v minulých letech, a to se dalo jít nahoru na rozhlednu. Uvidíme, co tam s tím do příštího roku jednotliví majitelé a uživatelé vyvedou, aneb jaké stromy zůstanou stát, kam se bude dát jít kvůli ohradám a tak.

 8. Přesně ve 20.12 hod. přišel signál na Malý Chlum a byl poslán na další cestu po vlasti. Též perfektní viditelnost do krajiny, lidi, máme krásnou zem. A přátele zde žijící. Dnes na malém Chlumu se sešlo rodin i s malými caparty. Hlavně ale všichni přátelsky naladěni, nebyl mezi nimi ani jeden zasmušilý a/nebo dokonce zlý. Totiž když jsem si šel pro batoh se svačinou a pitím k hlavnímu stolu, vypadl mně mobil z kapsičky košile na zem (bundu jsem odložil před vrcholem kopce, abych se příliš nezapotil výstupem). Po kratší době jsem zjistil ztrátu mobilu a šel jsem po stopách ke stolu, na zemi nebyl. Paní sedící u stolu říká: “Tady na stole je jakýsi telefon…”. Ano, byl to můj přístroj a již mne přítel prozváněl.

  Kéž by takové konání poctivých a slušných lidí v našem okolí,
  se z dnešních navštívených kopců v naší vlasti přeneslo do nížin a údolí,
  do našich úhledných obcí a pěkných měst ať z návrší a rozhleden,
  sestoupí od zla očištění lidé tak, že s nimi bude nádherný každý den.

  Pokud u ohně někdo čtete podobné pozdravy a přání, ozvěte se, předáme si zkušenosti a texty. Například přes Facebook. Petr Skácel, fotka kostela.

  1. Pro upřesnění polohy – Malý Chlum je u Černé Hory, je viditelný ze silnice za Černou Horou napravo ve směru Letovice, Svitavy.

 9. Zdravíme ze stanovistě A25a Rapotice Pyramida.
  I přes lehký opar jsme krásně viděli signály z Hlíny, ale i z Dívčích hradů nad Pavlovem. Snad jsme viděli i signál od Mastníku. Atmosféra na stanovišti moc příjemná. Letošní telegraf jsme si krásně užili.
  Rádi bychom poděkovali i panu starostovi z Rapotic, který nás u sebe na katastru přijal

 10. Ve 21.34 krásný pohled z Mlýnů u Kytlic na Zlaťák !! Ještě že je hezky, viditelnost supr

 11. Dnes večer jsme byl na Kopanině (okr. Jablonec) u rozhledny i na louce pod ní, ale bohužel tam nikdo nebyl. Jen v restauraci pod vrcholem měli slezinu myslivci. Bylo na tuto dobu teplo, jasno, ale kouřmo, do velké dálky vidět nebylo.

 12. Stanoviště I3 Švábenice. Nádherné teplé počasí, parádní viditelnost. Bylo vidět poprvé Brdo, Prasklice, Větrníky i Drnovice. V počtu 7 jsme prožili neopakovatelný zážitek.
  Děkujeme

 13. Ahoj, tady certice Jana,
  trikrat jsem byla na telegrafu vysilat, letos jsem marod a nemohla jsem. Sledovala jsem aspon z balkonu a videla prekrasny signal z Erbenky (Usti nad Labem) Snad se certum na Blansku taky darilo (tam jsem byla vloni..
  Zdravim vsechny certy

  certice Jana

 14. Malšín – nádherně jsme viděli signály nad Černou v Pošumaví, Frymburk, krásně světlici z Vyklestilky a Luč. Sešlo se nás asi 15 a světlici jsme odpálili včas. Perfektní viditelnost a hvězdný nebe tomu dali punc parádní atmosféry. Těšíme se příští rok. S díky Malvína

 15. Nevím proč jsi někdo udělá registraci a pak se nic neděje. Na krásenské rozhledně dnes vůbec nic. Pár lidí přišlo, ale ten hlavní čert kozlik se ani neukázal. Takže oheň žádný. Doufám, že jse příště nebude ani registrovat.

 16. Dnes bylo mlhavo, tak jsme neviděli pěkně Říp, ale Hazmburk byl krásně vidět. Děkujeme pořadatelům. Vytrvejte!

 17. Zdravíme všechny čerty z návrší Horní Jelčany signál z chlumu perfektně viditelný taktéž okolní kopce,děkujeme všem organizátorům za skvělou práci a těšíme se na další ročníky kdy se znovu potkáme v prostoru krajiny.čert František a jeho rodina.

  1. Zasílám pozdrav z Chlumu u Kolína. Vidíme Vás velice dobře každý rok. Dobrá práce. Chci se optat zda-li vidíte signál ze Ždánic a z Vysoké. Ždánice máme bohužel přes kopec a Vysoká ač by měla zářit už několik roků po sobě – nic. Čert Petr.

   1. Ahoj zdravíme do CHlumu od vás signál perfektní Ždánice jsou od nás sice přes mírný kopec ale od přátel víme že tam přihlášený čert bohužel nedorazil signál z Vysoké jsme viděli z úpatí takže spíš Kota u Kutné Hory.
    Děkujeme za zpětnou vazbu a těšíme se na příští rok.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *