Diskuse – stanoviště

Všechno o stanovištích – informace, dotazy, návrhy, výzvy.

Hledáte spolučerty? Nebo chcete diskutovat o umístění stanoviště? Napište sem dotaz nebo výzvu pro ostatní!
Máte nápad, kde vytvořit nové stanoviště a chtěli byste to ještě s někým prodiskutovat? Zjistit, jestli se najdou další nadšenci? Napište sem zprávu!

Komentáře jsou seřazeny od nejnovějších po nejstarší.

58 Comments on “Diskuse – stanoviště”

 1. Stanoviště F11-Krudum,Slavkovský les. Na kopec dorazilo asi 15 čertů a čertic a 4 psi, bohužel jsem byl nejstarší, starý opelichaný čert. Ale bylo mi s mladýma čertiskama fajn. Celý to organizoval čert – Míra, správný týpek. Tak zas za rok.

 2. Zdravim.. Chtěl bych se zeptat kdo se chystá na Ptačí kupy?? A zdalibychom se mohli připojit?

 3. Taky v Jakubčovicích je krásná rozhledna Šance, co by Cvilín a Palhanec spojil z Ostravou a stanovišti na jih od Ostrav. A co Velký Roudný, to by byl panečku signál nejen nad Horním Benešovem. Tak se připojtě a pomožte mi a čertici Růži se napojit, jinak jsme izolováni. Čert Artair, Opava

 4. Dobrý večer, ve Městě Albrechticích okr. Bruntál je pěkná rozhledna a žádný čertík se nehlásí – tak se někdo ozvěte, nechť krnováci mají kam předat signál od opaváků.
  Čertice Růža

 5. AHOJ ,RÁDI BYCHOM SE PŘIDALI KE KELTSKÉMU TELEGRAFU,POBLÍŽ PRAHY. PORADÍTE NĚKDO? DÍKY.ZUZANA

  1. Zuzko, jestli se Vám chce na jih od Prahy, spojení busem 333 z Kačerova, tak Dolní Břežany-kopec Kamínek. Kolegyně čertice Bára Žemličková je na Závistí nad Zbraslaví. Další čert je Michal na Pepři u Jílového u Prahy. Takže u nás na jihu je možností dost! Těšíme se!

 6. Nenajde se někdo z Děčína či okolí, kdo by chtěl jít na Sokolák? Ráda mu předám registrační údaje. My letos jdeme zas o kopec dál, tentokrát Studenec nad Lískou. A těšíme se na sousedy na Zlatém vrchu!!!

 7. Za nové stanoviště doporučuji rozhlednu u Jakubčovic, viděl jsem odtud Cvilín B62 (i z paty rozhledny) a moje místo Opava Vávrovice B63(jen z rozhledny).

 8. Ahoj,
  narazil jsem na stránku http://www.heywhatsthat.com/ která vám umí spočítat (na základě Google Maps) a zobrazit, kam je ze stanoviště přímá viditelnost. Nezapomeňte si zaškrtnout curved Earth.

  Tak zjišťuju, že Babí Lom (u Brna) bude pro příští rok opravdu výborné stanoviště – dokonce je i teoreticky přímá viditelnost na Velkou Javořinu (94 km). To možná bude stát za to tam vytáhnout triedr.

 9. Stanoviště Hradišťský vrch u Kaplice – viditelnost perfektní, spojení s celou ,,jižní trasou” od Kletě až k nám.(na Kraví horu nevidíme). Po ukončení signálů proběhla zkoučka spojení pomocí baterek mezi Hradišťským vrchem a Kletí – 24km!!! Fungovalo to perfektně a spojení blikáním bylo navázáno. Účastnilo se asi 16 lidí a 5-6 psů.Vzhledem k silnému větru a suchu jsme na vrcholu nedělali oheň. Vynahradili jsme si to na tábořišti v týpku. Hned jak skončílo předávání signálů, začalo totiž parádně pršet. Trochu jsme navlhli ale stálo to za to. Je vidět, že Bůh má čerty rád. Tak za rok ,,na viděnou” Jirka a všichni čerti z Hradiště.

 10. Růža z Krnova – rozhledna Cvilín. Kdo má zájem, přijďte v 19.30 hodin k rozhledně. Správce nám ji večer otevře. Posíláme si signál s Opavou a uvidíme snad i jiné. Sebou dobrou náladu, foťáky a svítilny.

  1. Rád vám pošlu signál. Jinak kdo má zájem tak v 19:30 Opava Palhanec, u pískovny. Hledejte mě podle ohně. Čert Jarek, z milosti a vůle keltských bohů čert města Opavy.

 11. Ahoj 🙂 Jsem velký nadšenec a hrozně se těším na sobotu a přeji všem našim stoupencům dobré počasí a vytrvalost v této úžasné tradici. 🙂 Všechny tímto zdraví Marek Aksamit

 12. škoda jen že tady v západních čechách má v soboru pršet a vršky kopců budou v nízké oblačnosti…

  bude opakování v nějakém jiném počasí příznivějším měsíci?

 13. Přeji pěkný den, nenašla jsem stanoviště mezi Ostravou a Opavou, ráda bych se zúčastnila, třeba i příští rok, dnes už to asi nestihnu, gtratuluji, bezva nápad, Jana

  1. Mezi Ostravou a Opavou je to dálka – takže asi nepůjde nic vidět něco mezi by se hodilo – zdraví P.tr stanoviště Výškovice

  2. Jano tak si najděte vhodný kopec a staňte se čerticí, bylo by to fajn. Čert Jarek, Opava Palhanec

   1. Kopec Padařov u Háje ve Slezsku anebo doporučuji okolo Hlubočce jsou krásné kopce odkud bych viděl signál já. Jinak jsem rád, máme málo čertů v Ms kraji a přitom je tolik kopců. Okolo Opavy by mohlo být 7 čertů klidně.

  3. Jak jsem napsal nahoře, Jakubčovice rozhledna(šance) vidíte jak Cvilín tak mě-Opava

  4. Dobrý den, dívám se do staré pošty a jestli i letos máte zájem – mrkněte na mapu – rozhledna u Jabukčovic – tak ji obsaďte – nebo napište opavskému keltovi – adresa je na mapě.
   Těším se na propojení.
   Růža

 14. Ahoj,tak se nám sever Čech krásně zaplnil. Jsme za to moc rádi a už se na sobotu moc těšíme. Tentokrát jsme lépe připraveni než jsme byli loňský rok. Naše světlice tentokrát vyletí do výšky 400 m a bude svítit celých 40 sekund jasně červenou barvou. A letos nebudeme už na Grosser Zsichrnsteinu sami. Bude nás asi 10, takže to už bude pěkné a veselé vítání jara. Všichni kdo jste na kopcích okolo Děčína a v blízkém okolí – sledujte nebe v určený čas, protože u nás to letos zase končí a tentokrát už budeme vidět !!!! 🙂

 15. Mám zprávu o Čertici z B62, vyřizuje povolení aby mohla využít jednu z rozhleden.

 16. Tak už víme, kde se stala chybička. Internet explorer zablokoval mapu a nezobrazil ji. Registraci jsme provedli přes google chrome :o) Díky za radu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *