125 komentářů

 • Jana Tlapová

  Krásný zbytek dne přejeme i ze Stráže u Ločenic- počasí bylo super, stanoviště časově před námi směrem na Kleť jsme zahlédli spíš jako blýskavé odlesky v dáli, ale bylo to v čase signálu z Horního Sosnovce, tudíž se jednalo asi o toto stanoviště. Po našem odpálení jsme viděli i Chlumskou a Todeňskou horu, Hradišťský vrch u Kaplice i Kraví horu. Slabošovku jsem asi zmeškali, protože jsem se soustředili na signál z Todeňské hory, který byl ve stejný čas.

  Byl to příjemně strávený čas v noční krajině se světelnými signály, u ohně, s kytarou, špekáčky, rodinou a pár přáteli navíc… Děkujeme, že jsme mohli být u toho. Dobrou noc.

 • Ahoj čerti,

  zdraví vás Dyleň (940mnm). Letošní telegraf bohužel totální fiasko. Byť jsme měli přístup na Dyleňskou věž, tak přišla nízká oblačnost a viditelnost klesla na pouhých 100m. Neviděli jsme absolutně nic. Bohužel. Signál vystřelen dle plánu, ale nepředpokládáme, že mohlo být něco vidět. Jinak na Dyleni velmi nevlídno, místy sníh, silný vítr a teplota pár stupňů nad bodem mrazu. Loni to bylo o chloupek lepší.

  Zdraví Martin

  PS. Myslím, že by bylo lepší kvůli počasí slavit místo rovnodennosti letní slunovrat – teplo a vysoká pravděpodobnost pěkného počasí to jistí …

 • Snowman

  Tak konečně jsme se přidali 🙂
  Stanoviště Šibeniční vrch Přídolí hlásí splnění úkolu. Po probojování se stádem krav jsme dosáhli stanoviště a po přijetí signálu ze stanoviště Kleť jsme s externí dopomocí (přítelkyně až Kardašovy Řečice) zaslali signál dál do Mojného, kde jsme zaznamenali neuvěřitelný počet rachejtliček. Kolik jich proboha bylo – jako na silvestra v Praze ? Už teď se těšíme na příští rok.
  Snowman a jeho družina žen (4kusy a nepočítaně krav)

  • Prokop Bohm

   byl to kompakt 25ks, jmenovalo se to Diktátor a bylo to co se efektu to největší co se mi podařilo sehnat :o) Příští rok uvažuji o námořní světlici na padáku. Jinak zdravíme z Mojného čerta a čertice a i ty krávy do Přídolí.

  • Ahojky na Dyleň, tady na Vlčí hoře bylo trošku lépe. Viděli jsme Ronšperk ( 16 km ). předali signál na Ovčí vrch ( 8 km ). Ale Vaším směrem bylo vidět tak sotva po Planou. Tak snad příští rok.

 • Alena

  Na Křížovém vrchu u Dlouhé Loučky dnes bylo skvělé počasí, skoro vůbec nefoukalo. Viditelnost ale moc dobrá nebyla. Viděli jsme blízká stanoviště Špičák a Bradlo, na vzdálený Lázek, kde prý měli super světlo, jsme nedohlédli. My jsme měli naprosto skvělé světlice. (Díky Vašo!)
  Užili jsme si příjemný jarní večer. Bylo nás 5, pak přišlo 5 návštěvníků.

  • Martin Jirotka

   Aleno, od Vás to bylo naprosto nepřehlédnutelné. Co to bylo to červené světlo?

   • Alena

    Byla to červená světlice 🙂

 • Barborka team

  Dobry vecer, certi z rozhledny Barborka M4 videli krasne M3 Lichnici, i M5 Kunku. Doufame, ze i nas signal byl dobre viden. Je nam lito, ze Nasavrky nejsou v nasem zornem poli. Tesime se na dalsi rocnik.:-)

  • Lichnice

   Díky Barborko (M4),
   viděli jsme vás jen jako velké bílé světlo za kopcem, ale bylo zřejmé, že jste to vy. Takřka jistě potvrzuji i Vysoká (A33) a přání je otcem myšlenky i obě Kutné Hory (A34,A35). V daný čas jsme chtěli vidět i Křečhoř (A36) a Skvrnov (A31), cosi v daném směru probliklo, ale potvrzený příjem to rozhodně nebyl 🙂

 • Petr Skácel

  Zdravíme všechny čerty a čertice, všechny lidičky kolem nich, co pomáhali. O KT víme třetím rokem a až letos jsme se i s vnoučaty vypravili na I 10 Malý Chlum u Obory u Boskovic. Stálo to za to, Havířovic rodina a jejich přátelé vytvořili fantastické prostředí. Doporučuji všem si v roce 2016 pohlídat termín a přijít mezi nás, přijít k rozhledně. Jen tak se dozvíte něco ze života našich předků, kteří nám vybrali nejpěknější místo na světě k našemu žití! Buďte všichni zdrávi…

 • Miroslav Pecha

  Zdravím všechny nadšence. Letos oproti loňsku luxusní počasí, jen trochu foukalo, ale viditelnost snížená mlhavým oparem. Přesto přijat signál z Varhoště a poslán dál na čas několika světlicemi. Registrovali jsme signál ze Sněžníku, z Chlumu, jakési světélko na Javorech. Účast hojná, 22 lidiček a dva pséci. Nádherná záležitost, těšíme se všichni na příště. Zdraví čert Mirda.

 • Velké nadšení z Polabí!!!Ač neregistrovaní, šli jsme podpořit Přerovskou hůru z vedlejší zříceníny Bříství, kde jsme měli jen malý buřtový ohýnek-řádně nahlášený příslušným orgánům.
  Zcela jasně jsme identifikovali signály od Českého Brodu, tipujeme to na Klepec, dále Říp, byla dobrá viditelnost a my vyzbrojeni dalekohledy.Nepřekonatelná byla Přerovská hůra, která vytrvale chrlila nejméně 5 minut světlice, ohňostroj a pak ještě planul ohýnek.
  Příští rok se stopro zúčastníme!Nádherný zážitek, konečně na vlatní kůži!!Děkujeme!!!

 • Vlasta

  Ahoj všem čertům. KT se účastníme už několik let, i když pouze jako pozorovatelé. Hlásím, že z kopce nad Netolicemi jsme krásně viděli signály z Helfenburku a z Libína. Signál z Kletě jsme z našeho stanoviště bohužel nezahlédli.Veliký dík organizátorům a čertům. Těším se na příští rok.

  • Brebick

   Zdravím na Horní díly, čert brebick z A14 – Hlína. Přesně v 19:30 jsme vystřelili první ze tří kulových pum, které se rozprskly do oranžové koule. Třeba byly vidět i u vásZ ochozu rozhledny jsme jasně viděli A13 Výtoň u Židlochovic a pak A15 Ranč Moravský Krumlov. Zdáli pak byl vidět (cca vaším směrem) záblesk jako od reflektoru, ale těžko říct. Sešlo se nás 15, proběhly rituálky k matce zemi, k zajištění úrody a k ochutnání byl i pokrm, který se pojídal pouze při Ostaře. Krásný zážitek, skvělá atmoška, super !!!

 • Dobrý večer všem čertům.
  Hlásím úspěšný odpal ze Chmelníku u Děčína.
  Bohužel počasí nám opět nepřálo, byl opar a špatná viditelnost. Nemohu potvrdit Javoský vrch, byť si myslíme, že jsme viděli oheň. Sněžník byl pouze slyšet. Potvrzuji Chlum rozhledna, a potvrzuji Děčín Lesnou, které se zapojila na poslední chvíli a střílela v mezičase.
  Úžasná akce, letos se nás sešlo šestnáct. Jen tak dál a příští rok znova….
  Zdraví hlavní čert Jitka

 • Drusada

  Vypravili jsme se k Velehradu- „kopec nad Modrů“, ale nebylo nikde nic, na žádném ze 3 kopců, tož zklamání veliké…Na mapě by měly být jen opravdu potvrzené stanoviště!!

  Zklamané zlíňačky 🙁

  • Alena

   Ale zrovna stanoviště „kopec nad Modrů“ nebylo pro letošní rok potvrzeno.

  • Hned na prvním řádku na stránce Mapa keltského telegrafu je popis značek – potvrzené jsou ty červené. Mapa může být třeba zlatá, ale když si nepřečtete legendu, tak stejně nevíte nic. Tak snad příště…

  • Denisa

   Od Velehradu jste museli krásně vidět signál z Buchlova a od nás z Brda 🙂

 • milda

  Tady čert Milda od Svaté Anny nad Chebem,trochu závidím všem co vidíte různá stanoviště,Jsem až na konci,tak vidím jen Dyleň.tak aspoň potvrzuji účast této krásné myšlenky.Díky všem co se zapojili .Milda

  • Zdravím k Chebu,
   to je třeba se na další rok přihlásit a rozmnožit místa. Tady na západě Čech je nás málo. Loni jsme z Vlčí hory viděli až Dyleň 30 km. Letos počasí nepřálo.
   Ale není třeba se bát a zapojit se. Akce je to moc superrrrrr

   • Milan

    Na stanovišti Ostromeč jsme ve Vašem čase odpalu registrovali nad mraky záblesky. Zdraví druid Burgesrix a drusady Hani a Luci.

 • Prokop Bohm

  Čerti ze stanoviště Horní Sosnovec- Mojné. Celý den se viditelnost zhoršovala. Nakonec se kolem půl osmé viditelnost výrazně vylepšila. Viděli jsme signál z Kleti, Šibeničního vrchu – Přídolí, pak jsme udělalioheň a ohňostroj my a věříme, že jsme byli vidět daleko :o), Stráž u Ločenic jsme kupodivu neviděli, ale viděli jsme Chlumskou horu, nejsme si jistí Hradištským vrchem u Kaplice, ale 20:32 jsme viděli jasně signál a podle mapy a času Kraví horu. Děkujeme za signály a těšíme se na příští rok. Čerti Victoria, Veronika a Prokop z Mojného.

  • Jadwiga

   Čerti z Kraví hory. Asi jsme vás na Sosnovci taky viděli, ale nejsme si tím jisti – směrově nám splýváte s Kletí, rozdíl je jen ve výšce a to se špatně odhaduje. Při té nic moc viditelnosti jsme zaznamenali signály ze správného směru a času, ale celkem slabé. Dobře jsme viděli Stráž u Ločenic, Chlumskou i Todeňskou horu a Hradišťský vrch. Zdraví Jadwiga

 • Na stanovišti C12, Knihov u Zdic se náš sešlo 7 a jeden pes.
  Světlice odpálena ve správný čas. Zachytili jsme signál z Bacína,
  Krušné hory, Hudlic, Stradonic a slyšeli rány směrem od Jiviny, nebo Berana.
  Dík patří panu Helovi a paní Askyvové za skvělou organizaci a velkému úsilí.
  Zá rok u KT 2016 nashledanou.
  Zdraví čert z Knihova J. Palan:-).

  • Vláďa Řepík

   Na Bacíně letos účast zatím nejhojnější – až jsem ke konci ztratil přehled o počtu – uvidí se až ze skupinového fota od čertice Martes 🙂 Sice vítr trochu bránil, a viditelnost taky zkoušela náš ostrozrak, ale nakonec vysíláme na čas. I letos je zlatým hřebem programu naše námořní světlice s padáčkem! Ozářila celou loučku mystickým narudlým přísvitem. Bohužel Hvíždinec nevidíme (je za lesem), ale kopce po nás se postupně rozsvěcejí – Knihov, Studený vrch u Dobříše, Hudlice(?) vidíme i Lhotku u Berouna – také nás Ivan Zetek zdraví světlicí! Opět jsme probudili bacínskou svatyni po roce spánku…

 • Lenka

  Dobrý večer všem čertům. Hlásím, že jsme se „připojily“ z černého stanoviště Děčín Lesná. Potvrzuji, že jsem viděla stanoviště Chmelnice 20.24 a slyšela stanoviště Chlum-rozhledna. Střílely jsme v čase 20.23h a po-té 20.25h, počasí bylo hodně větrné a mlžné, takže nám to samo sebou nechtělo chytit. Krásný večer všem čertům 🙂

  • Jitka

   Ahoj Leni, zdravím ze Chmeláku a potvrzuji Vaše odpálení. Doufám, že příští rok už budete mít svůj čas.
   Nevím jak vám, ale nám se to líbilo.
   Zdravím Jitka

 • Kubištová

  Sledovali jsme KT v okolí obce Skoupý na Rokycansku a podařilo se nám vidět 2 signály čertů ze stanovišť u Podmokel/19.57/ a posléze i Břasy
  /20.02/.Viditelnost byla horší,větrno,slabá mlha,7st. Zdravíme všechny ostatní čerty i pozorovatele !!!! Jiřka a spol

  • Lenka

   Ahoj JItuš,

   Nám se to také moc líbilo, příští rok na 100% už budeme přihlášený :).
   Bezva akce a když vyjde počasí bude to super akce, už se všichni těšíme 🙂

   pa L.

 • irij

  O akci jsem se dověděl poprvé asi před třema hodinama od kamaráda/čerta který drží stráž na Knížecím stolci. Měl jsem kliku ze svého baráku jsem viděl dva ohně Stráž u Ločenic a Chlumský vrch. Příště zvednu zadek a přijdu osobně. Perfektní nápad.

  • Jirka

   Čerti z Břas zdravý Skoupý, doufám že se příští rok připojíte a uvidíme váš signál.

 • Josef

  tak hlaaaasím že unás na kyjovsku sem se dočkal,Vracov,Náklo ta jejich vatra musela být vidět až ve Vídni,Strážovice a 3ardice supr no a Karlín taktéž,jasná obloha ale mlžno,díííík za akci a 2016 at je vaaas ještě viiiiiic

 • Alena

  Zpráva 2015. Stanoviště J5 Kelníky.
  Účast: 5 dospělých, 7 dětí a dva psi. Byli jsme pozorovatelna s malým táboráčkem – světlice jsme nestříleli. Bylo vidět signál z Velké Javořiny, Uh. Brodu, Maršova a pravděpodobně někde od Bojkovic. Asi jsme zahlédli na opačné straně Hradčovice-provděpodobně oheň a Rovninu-ohňostroj. Viděli signální ohňostroje za Uh. Hradištěm a asi dva někde v Buchlovských horách. Neurčili jsme přesně místo, ale snad to byl Buchlov a Brdo. Aspoň tak jsem to nyní identifikovala podle mapy. Zdraví z prvními dojmy čertice Alena

Napsat komentář